Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Młodzieżowy parlament

XVI Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży1 czerwca 2010 odbyła się XVI sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. W obradach udział wzięły także reprezentantki klubu europejskiego: Justyna Krawczyk i Michalina Majstrowicz, jako jedyne przedstawicielki z powiatu radomszczańskiego.

Obrady XVI sesji otworzył marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, po czym przekazał prowadzenie młodym marszałkom. Głos w trakcie spotkania zabrali również: min. edukacji narodowej Katarzyna Hall, Rzecznik Praw Dziecka, a także prezes CEO Jacek Strzemieczny. Potem władzę przejęli młodzi posłowie.

Młodzi posłowie debatowali nad przyjęciem uchwały dotyczącej zaleceń w sprawie rozwoju i umocnienia samorządności uczniowskiej. Dyskusja toczyła się w bardzo burzliwej atmosferze, wielu młodych posłów chciało choć na chwilę zabrać głos. Można pokusić się o stwierdzenie, że niewiele odbiegała poziomem od dyskusji dorosłych posłów. ostatecznie uchwała została przyjęta i może stać się podstawą do ogólnopolskiej reformy samorządów uczniowskich. Spotkanie w na auli sejmowej zakończyły pytania do przedstawiciela MEN - Jarosława Jankowskiego, gdzie m.in. padła propozycja przywrócenia Rady Dzieci i Młodzieży.

XVI Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży jest organizowana przez Kancelarię Sejmu RP we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją “Projekt: Polska” oraz Fundacją Nowe Media, współpracującymi w ramach Inicjatywy Razem ‘89.

Czytaj także - szkolna debata.


Tagged as , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply