Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Zwyciężyliśmy!!!

Gala finałowa w KatowicachW dniu dzisiejszym w Katowicach w kinoteatrze “RIALTO” odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekty “Społeczeństwo obywatelskie w oku kamery” oraz “Społeczeństwo obywatelskie w obiektywie”. Finałowa Gala odbyła się pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jako impreza towarzysząca 13. Edycji Festiwalu Filmów Kultowych. W programie były m.in. pokazy reklam społecznych, filmu dokumentalnego, prezentacje nominowanych, zrealizowanych w projekcie reportaży, wybór i nagrodzenie najlepszych z nich. W gali oprócz nas, wzięli także udział uczniowie m.in. z Kielc, Białej Podlaskiej, Zgierza, Mysłowic, Krakowa, Sosnowca, Swarzędza.

Ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu, realizowana przez nas kampania społeczna “Dniem i nocą walcz z cyberprzemocą” oraz stworzony reportaż, zdobyła pierwszą nagrodę w tym ogólnopolskim konkursie. Nagrodą główną jest 3 000 zł!!!

Przypomnijmy, że głównym zadaniem szkół było zaplanowanie i przeprowadzenie w swoim środowisku lokalnym kampanii społecznej na wybrany przez młodzież i opiekunów temat oraz jej promocja, reklama i zrealizowanie filmu lub reportażu wspierającego całe przedsięwzięcie. Młodzież przeszła szkolenie filmowe na wyspie Wolin, gdzie pod czujnym okiem profesjonalnych trenerów sprawdzała swoje możliwości, realizując pierwsze prace. Warsztaty o tematyce praw człowieka przeprowadzili także doświadczeni trenerzy z Amnesty International. W ramach projektów młodzież przeszła również 3 kursy e-learningowe: “Społeczeństwo obywatelskie”, “Kampanie społeczne” i “Młody reporter”.

Sukces jest tym większy, ponieważ po raz pierwszy uczestniczyliśmy w projekcie o tematyce filmowej. Z pewnością jest to doskonały prognostyk do podejmowania kolejnych przedsięwzięć tego typu.

Grupę realizującą projekt reprezentowali liderzy w składzie: Klaudia Antczak, Justyna Krawczyk, Michalina Majstrowicz, Aleksandra Kuliś, Bartłomiej Nems.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizuje Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

2 Comments

  1. Gratulacje! :D

  2. radomszczanin says:

    Brawo!!!

Leave a Reply