Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Dzień Bezpiecznego Internetu. Happening

Dzień Bezpiecznego Internetu. Happening.W dniu dzisiejszym zorganizowaliśmy uliczny happening z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Z transparentami w ręku, zaopatrzeni w dziesiątki ulotek, oraz w niecodziennych przebraniach próbowaliśmy uświadomić radomszczanom, jak ważnym problemem jest cyberprzemoc.

Oto, co powiedzieli po happeningu uczestnicy:
- Piotr Staszewski: Moim zdaniem, akcje typu happeningi czy debaty są dobrym pomysłem. Dnia 09.02.2010r.  przeprowadziliśmy akcję uliczną nt. cyberprzemocy. Ubrani w klubowe koszulki z transparentami nt. cyberprzemocy paradowaliśmy po ulicach Radomska. Zdziwieni, lecz uradowani mieszkańcy przyjmowali od nas ulotki. Pomimo dużego mrozu, akcja udała się.

- Magda Przybył: Dzień Bezpiecznego Internetu jest dniem mało rozpowszechnianym, więc co za tym idzie jest on mało znany, zwłaszcza wśród młodzieży. Jest to temat bardzo poważny. Każdy może być ofiarą internetu, i mimo że daje nam dużo możliwości, to może również bardzo zaszkodzić. Właśnie ten dzień jest świetną okazją, by przestrzec młodzież oraz ich rodziców, o tym co może nas spotkać w cyberprzestrzeni, gdzie jesteśmy, a przynajmniej powinniśmy być, anonimowi.

- Klaudia Antczak: Uważam, że takie happeningi powinny być częściej przeprowadzane na terenie miasta Radomska, gdyż znaczna część mieszkańców nie ma pojęcia czym jest pojęcie “cyberprzemocy”. Myślę, że dzisiejszy happening chociaż trochę uświadomił niektórym, iż problem cyberprzemocy może dotknąć każdego z nas.

- Monika Paul: Choć jako grupa mamy niewiele doświadczeń z wiązanych z tego typu projektami, jednak uważam, że całkiem nieźle sobie radzimy. Nie jesteśmy obojętni, a to jest najważniejsze. Potrafimy odróżniać co jest dobre, a co złe i dzielimy się z tym innym. Dzięki naszym działaniom uświadamiamy, uwrażliwiamy i pokazujemy jak powinien wyglądać świat w którym dorastamy, to nas napędza do działania.

- Paulina Kołodziejczyk: Spacerowaliśmy po ulicach naszego miasta i staraliśmy się dotrzeć do “serc” odbiorców, informując ich na czym ona polega i jakie niebezpieczeństwa mogą nas spotkać w internecie.Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać ludzi, że warto interesować się tym co robią ich dzieci w sieci, gdyż w ten sposób mogą ochronić ich przed atakiem ze strony innych.

Nasza akcja miała związek z prowadzoną kampanią społeczną “Dniem i nocą walcz z cyberprzemocą” w ramach projektu “Społeczeństwo obywatelskie w oku kamery“.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply