Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Spotkanie z Prezydent Miasta Radomsko

Spotkanie z Prezydent Miasta Radomsko Panią Anną MilczanowskąW dniu dzisiejszym spotkaliśmy się z Prezydent Miasta Radomsko Panią Anną Milczanowską. Spotkanie miało związek z dwoma bardzo ważnymi sprawami. Po pierwsze przedstawiliśmy wyniki ankiety na temat bezpieczeństwa w mieście (w ramach akcji “Masz głos, masz wybór”). Pani Prezydent podkreśliła, że dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców jest jednym z priorytetów działań władz miasta. Z pewnością nie wystarczy tylko zwiększyć liczbę kamer na terenie miasta. Sprawdzonym pomysłem (zaczerpniętym od miasta partnerskiego Radomska - Lincoln) okazały się obywatelskie patrole. W miejscach ich działania mieszkańcy czują się bezpieczniej.

Drugą poruszoną przez nas sprawą było objęcie przez Panią Prezydent Honorowego Patronatu nad naszą kampanią społeczną na temat cyberprzemocy w ramach projektu “Społeczeństwo obywatelskie w oku kamery”. Pani Prezydent z wielkim entuzjazmem pozytywnie odpowiedziała na naszą prośbę. Tym samym praca nad projektem będzie dla nas jeszcze większym wyzwaniem.

W spotkaniu uczestniczyły reprezentantki “klubu europejskiego” w składzie: Maria Kowalczyk, Joanna Domagalska, Wiktoria Pierzak, Monika Paul.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply