Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Cześć, Europo! Akcja “Cyknij w fundusze!”trwa

Cyknij w funduszeOd niespełna tygodnia trwa akcja “Cyknij w fundusze”, zainicjowana przez Klaudię Andrzejczyk, Mateusza Patalana i Kacpra Motyla, w ramach której cykamy i cykacie zdjęcia obiektów, miejsc, w zasadzie wszystkiego dookoła, co zostało zmodernizowane, zbudowane dzięki wsparciu funduszy europejskich. W naszą akcję włączyło się naprawdę wiele z całej Polski.

Na zdjęciu głównym - Gdańsk, projekt pt.: “Budowa Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku”. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.

Wartość projektu: 225 809 935.46 zł, dofinansowanie z Unii Europejskiej: 107 532 549.59 zł.

Żeby może zobrazować to nieco inaczej - wartość projektu, to mniej więcej tyle, ile wynoszą roczne wydatki (zaplanowane na rok 2019 ) w budżecie miasta Radomska (ok. 229 mln zł).

Wśród projektów, na naszej mapie są m.in.: Gdańsk, Myślibórz, Białka Tatrzańska, Sopot, Bydgoszcz, Poznań, Bukowina Tatrzańska, Będzin, Zabrze, Piątek, Łowicz, Wadowice, Zalipie. Jest także wiele miejscowości z powiatu radomszczańskiego, w tym Radomsko, Przedbórz, Kobiele Wielkie, Masłowice, Chełmo, Kodrąb, Kietlin, Rzejowice, Dmenin. Lista ciągle się powiększa.

Pracujemy też nad mapą, na którą będziemy nanosić miejsca oraz zdjęcia projektów, które znajdą się w naszej galerii.

Są projekty dofinansowane z:
- Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
- Europejskiego Funduszu Społecznego
- Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
- Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej
- Europejskiego Funduszu Rybackiego

Podpowiadamy - szczegółowe informacje o dofinansowaniu możecie znaleźć m.in. na stronie internetowej: “Mapa dotacji EU

Nasza akcja trwa nadal, możecie ciągle podsyłać do nas zdjęcia obiektu i tabliczki z informacją o dofinansowaniu. Zachęcamy!

Polecamy galerię pierwszych sfotografowanych obiektów

Przypominamy Klaudia Andrzejczyk, Kacper Motyl i Mateusz Patalan biorą udział w ogólnopolskim konkursie “Cześć, Europo!” (którego organizatorem jest m.in. Polska Fundacja im. Roberta Schumana oraz Stowarzyszenie “Młodzi dla Europy”)


Tagged as , , , , , , , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply