Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Cześć, Europo! Kolej na Europę!

Kolej na Europę!Jest stosunkowo tanim środkiem transportu, do tego bezpiecznym, bo raczej bezkolizyjnym, a dodatkowo w ostatnim czasie przechodzi w Polsce intensywną modernizację. Oczywiście - transport kolejowy. Jak zmienia się polski transport, nie tylko kolejowy, możecie przeczytać na stronie internetowej Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Tym razem Klaudia, Kacper i Mateusz wyruszyli z dworca kolejowego w Radomsku do Częstochowy, w ramach akcji o jakże wdzięcznej nazwie: “Kolej na Europę!”
Kolej na Europę!

W trakcie podróży, zainteresowani pasażerowie mogli usłyszeć kilka ciekawostek o Unii Europejskiej, głównie w zakresie wprowadzenia w Polsce waluty euro, jak funkcjonuje strefa EURO, czy Polska jest gotowa na przyjęcie euro? Na dworcu w Radomsku i w Częstochowie nie zabrakło quizów, europejskich zagadek i licznych broszur proeuropejskich.
Kolej na Europę!

Przypominamy Klaudia Andrzejczyk, Kacper Motyl i Mateusz Patalan biorą udział w ogólnopolskim konkursie “Cześć, Europo!” (którego organizatorem jest m.in. Polska Fundacja im. Roberta Schumana oraz Stowarzyszenie “Młodzi dla Europy”)


Tagged as , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply