Młodzież dla Europy

Klub Europejski

I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie

I Powiatowy Konkurs Wiedzy o EuropieKtórego dnia grudnia są zawsze wręczane nagrody Nobla? Najdłuższe, całkowite zaćmienie Księżyca w obecnym stuleciu, miało miejsce w 2018, w lipcu czy w sierpniu? Rok 2018 został ogłoszony m.in. rokiem jednego z powstań. Którego? Podaj nazwy co najmniej dwóch państw europejskich, których nazwy są tożsame z nazwą ich stolicy. Danię oraz Szwecją łączy most. Nad jaką cieśniną? Czy językiem urzędowym w Mołdawii jest język rumuński? Które z państw europejskich ma największe zagęszczenie teatrów operowych na swoim terytorium? Uważany na najszybszy zespołowy sport świata – hurling to tradycyjna gra w którym europejskim kraju? Z którego europejskiego kraju wywodzi się zwyczaj strojenia choinki?

To tylko niektóre ze 150 pytań, z którymi zmagali się dzisiaj uczestnicy I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Europie, którego organizatorem byli: Klaudia Andrzejczyk, Kacper Motyl oraz Mateusz Patalan, reprezentanci naszego klubu.

W konkursie udział wzięli uczniowie czterech szkół:
- Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach
- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku,
- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku,
- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku.

Konkurs, prowadzony przez Mateusza Patalana, miał formułą podobną do znanego teleturnieju “1 z 10″.

Ostatecznie, po bardzo emocjonującej końcówce, w konkursie zwyciężyła Daria Hasik (PSP 7 w Radomsku). Miejsce drugie zajęła Ada Dębska (PSP 6 w Radomsku), zaś miejsce trzecie: Maria Dziegieć (PSP 6 w Radomsku).

Sponsorami nagród w konkursie byli: Urząd Miasta w Radomsku, Zagadkowo-Pokoje Zagadek; Urząd Marszałkowski w Łodzi, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Łodzi i w Piotrkowie Trybunalskim.

Zobaczcie galerię zdjęć.

Przypominamy Klaudia Andrzejczyk, Kacper Motyl i Mateusz Patalan biorą udział w ogólnopolskim konkursie “Cześć, Europo!” (którego organizatorem jest między innymi Polska Fundacja im. Roberta Schumana oraz Stowarzyszenie “Młodzi dla Europy”).


Tagged as , , , , , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply