Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Cześć, Europo! Bal karnawałowy

Cześć, Europo. Bal karnawałowyOj, działo się, działo…podczas balu karnawałowego dla najmłodszych uczniów z całego miasta.

Nie zabrakło także licznych wątków proeuropejskich przygotowanych przez Klaudię Andrzejczyk, Kacpra Motyla i Mateusza Patalana. Klaudia przebrana była w postać Pani Europy. Wakacyjna Pani Europa w kapeluszu, która uwielbia podróżować. Strój w kolorach Unii Europejskiej, a spódnicę z woreczków ekologicznych - dbamy o naszą planetę. Całość zdobił kapelusz z flagami europejskimi. Tak, tak - kreacja w całości wykonana autorsko przez Klaudię!

Zorganizowaliśmy plastyczny konkurs na wykonanie projektu polskiej monety EURO, pomysłowość najmłodszych przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Ostatecznie, zdaniem jury najlepsza okazała się praca Leny Zbroi. Prace były naprawdę prze…prze…piękne! Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody niespodzianki :)

Dodatkowo, każdy z uczestników balu mógł przybić piątkę z Panią Europą, a następnie odcisnąć dłoń na specjalnie przygotowanym materiale, oczywiście w kolorach żółto-niebieskich. Nie zabrakło także licznych ciekawostek o UE i Europie, rozwiązywania quizów, krzyżówek, zagadek proeuropejskich, balonów w kolorach UE oraz słodkości. Nasze stoisko prezentowało się naprawdę niezwykle kolorowo i zachęcająco. Każdy z młodych uczestników balu mógł także otrzymać liczne broszurki, niespodzianki proeuropejskie. O Europie i Unii Europejskiej w najlepszym świetle!

Zobaczcie galerię zdjęć.

Przypominamy Klaudia Andrzejczyk, Kacper Motyl i Mateusz Patalan biorą udział w ogólnopolskim konkursie “Cześć, Europo!” (którego organizatorem jest między innymi Polska Fundacja im. Roberta Schumana oraz Stowarzyszenie “Młodzi dla Europy”).


Tagged as , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply