Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Zmieniać czas, czy nie zmieniać? Symulacja obrad PE

Zmieniać czas, czy nie zmieniać?Stale trwają nasze prace w projekcie Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana ph. “Europejczyk odczuje, co parlament zdecyduje”. Tym razem, podczas symulacji obrad PE, debatowaliśmy, przygotowani baaaardzo merytorycznie, nad ubiegłotygodniowym wątkiem - “zmieniać czas, czy nie zmieniać!”

Obradami PE kierował przewodniczący Mateusz Patalan, w prezydium zasiedli: Igor Kęsy oraz Franciszek Czekajewski. W Parlamencie wyodrębniły się dwa obozy, popierający zmianę czasu i będący przeciwko. Pojawiły się hasła, slogany, a nawet, foldery reklamowe.

Całej argumentacji nie publikujemy, już w następnym tygodniu klubowa debata oksfordzka na ten temat. Możemy tylko powiedzieć, że PE zdecydował o zachowaniu bieżącego stanu, czyli zmianie czasu, ale o wszystkim (czyli przyjęciu stanowiska lub odrzuceniu) zdecyduje w następnym tygodniu Rada, podczas symbolicznej debaty oksfordzkiej.

Prezentujemy natomiast liczne hasła każdej ze stron:
- “Tylko głuptasy zmieniają czasy!”
- “Kto zmienia czas, ten ma długi pas!”
- “Zwolennicy zmiany czasu piją wodę po pierogach!”
- “Chyba pijesz kwas, że chcesz zmieniać czas!”

- “Sięgnij gwiazd, zmieniaj czas!”
- “Dobra zmiana”
- “Lustereczko powiedz przecie, czemu mamy zatrzymać czas na świecie?”
- “Dziękujem, nie zmieniam!”

Zobacz galerię zdjęć.

Symulacja ma związek z naszym udziałem w konkursie Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana ph. “Europejczyk odczuje, co Parlament zdecyduje!”


Tagged as , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply