Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Zmieniać czas, czy nie zmieniać…?

Europejczyk odczuje, co Parlament zdecydujeUczestniczymy w projekcie Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana ph. “Europejczyk odczuje, co parlament zdecyduje”. Za nami jest już symulacja obrad Parlamentu Europejskiego na temat wykorzystania plastiku w życiu codziennym, praca w grupach politycznych, spisywana jest pierwsza dyrektywa na powyższy temat, która, jak pamiętamy, nie spotkała się podczas z aprobatą Rady Unii Europejskiej, stąd trafiła pod tzw. drugie czytanie w PE.

Ale, ale…nie zwalniamy tempa, już zaczęliśmy prace nad kolejnym, ważnym dla obywateli, tematem, tym razem, zmiany czasu.

Pojawili się zwolennicy i przeciwnicy obu pomysłów, wypracowane zostały pierwsze hasła, promujące każdą ze stron. Już niedługo, kolejna symulacja w trakcie której obie strony będą przekonywać do swoich racji.

Przypominamy, w 2018 r. UE zapytała Europejczyków, co sądzą o zmianie czasu. 84% obywateli opowiedziało się za zniesieniem zmiany czasu. Dlaczego? Osoby te uważają przede wszystkim, że zmiana godziny szkodzi ludzkiemu zdrowiu. Poza tym nie wierzą, że nie daje oszczędności energii. Tylko 16% obywateli chce nadal przesuwać zegarki. Te osoby uważają, że kiedy mamy dłuższy dzień, można się rozerwać w godzinach wieczornych. Wierzą też w możliwość zaoszczędzenia energii.

Zobaczcie galerię zdjęć.

Warsztaty mają związek z naszym udziałem w konkursie Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana ph. “Europejczyk odczuje, co Parlament zdecyduje!”


Tagged as , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply