Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Cześć, Europo! Spotkanie z rodzicami

Cześć, Europo! Spotkanie z rodzicamiKim byli ojcowie założyciele Unii Europejskiej? Jak funkcjonuje Unia Europejska? Kiedy wprowadzono walutę euro? Jakie kompetencja mają poszczególne instytucje UE? Czym różnią się Rada Europy, od Rady Europejskiej i Rady Unii Europejskiej?

Na te wszystkie pytania mogli usłyszeć odpowiedź rodzice oraz nauczyciele a także zainteresowani uczniowie podczas ostatniego w tym roku spotkania z rodzicami (tzw. wywiadówka).

Klaudia Andrzejczyk, Kacper Motyl i Mateusz Patalan przygotowali bardzo profesjonalny i doskonale wyposażony punkt informacyjny o Unii Europejskiej, na którym oprócz poszerzenie wiedzy, można było odpowiedzieć na kilka pytań - quiz wiedzy i otrzymać coś słodkiego.

Nie zabrakło również naszego, magicznego, proeuropejskiego “słoiczka”, który stale się zapełnia…

Ale to nie wszystko! Rodzice klasy IIIC wysłuchali kilkunastominutowego wystąpienia nasze trójki na temat ojców założycieli UE oraz sposobu funkcjonowania unijnych instytucji…

Przypominamy Klaudia, Kacper i Mateusz biorą udział w ogólnopolskim konkursu “Cześć, Europo!” (którego organizatorem jest między innymi Polska Fundacja im. Roberta Schumana).

Zobaczcie relację fotograficzną ze spotkania.


Tagged as , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply