Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Z wizytą u Posła do PE Pana Jacka Saryusz-Wolskiego

Spotkanie w biurze posła do PE Pana Jacka Saryusz-WolskiegoNie, nie, nie odpoczywamy, działamy prężnie i pogłębiamy swoją wiedzę o Europie, Unii Europejskiej…i Parlamencie Europejskim.

Bardzo merytorycznie Klaudia Andrzejczyk, Mateusz Patalan i Kacper Motyl przygotowali się do ogólnopolskiego konkursu “Cześć, Europo!” (którego organizatorem jest między innymi Polska Fundacja im. Roberta Schumana), czym na bieżąco dzielimy się z Wami i promujemy tę wiedzę w naszym środowisku lokalnym.
Już niedługo zobaczycie kolejne akcje naszych klubowiczów.

A tym razem Klaudia i Mateusz zobaczyli, jak działa biuro posła do Parlamentu Europejskiego - Pana Jacka Saryusz-Wolskiego….i wrócili z caaaaaaałą masą gadżetów i materiałów o Unii Europejskiej.

Bardzo, bardzo - dziękujemy Pani Agacie Rokseli z biura Pana Posła za pomoc i wsparcie.

Kilka ważnych informacji o pracy posła do Parlamentu Europejskiego (źródło - Parlament Europejski - Biuro w Polsce):

Posłowie do Parlamentu Europejskiego reprezentują obywateli Unii Europejskiej. Od 1979 r posłowie są wybierani w powszechnych wyborach bezpośrednich na okres 5 lat. Poseł do Parlamentu Europejskiego dzieli swój czas pracy między Brukselę, Strasburg i swój okręg wyborczy.

W Brukseli uczestniczy w posiedzeniach komisji parlamentarnych, grup politycznych, dodatkowych posiedzeniach plenarnych, a w Strasburgu bierze udział w dwunastu sesjach plenarnych. Oprócz wspomnianej działalności głównej poseł europejski musi oczywiście poświęcać swój czas również na działania w swoim okręgu wyborczym.

Posłowie do Parlamentu Europejskiego tworzą grupy w zależności od poglądów politycznych i bez względu na narodowość.

Posłowie do Parlamentu Europejskiego sprawują mandat w sposób niezależny.

Czym zajmuje się poseł? Zobaczcie filmik

Przypominamy Klaudia Andrzejczyk, Kacper Motyl i Mateusz Patalan biorą udział w ogólnopolskim konkursie “Cześć, Europo!” (którego organizatorem jest m.in. Polska Fundacja im. Roberta Schumana oraz Stowarzyszenie “Młodzi dla Europy”)


Tagged as , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply