Młodzież dla Europy

Klub Europejski

III symulacja posiedzenia Rady Miejskiej

III symulacja posiedzenia Rady MiejskiejTrzecia symulacja posiedzenia Rady Miasta za nami :)
Zabawa poprzez naukę, nauka poprzez zabawę…tylko i wyłącznie…

To była bardzo ważna sesja, bo zamykająca rok 2018, a zatem poświęcona przede wszystkim kwestii nowego budżetu na rok 2019. Radni Tutiturumtu-Zdrój mieli zatem za zadanie rozdysponować 250 mln złotych.

Oj, standardowo, było baaaaardzo burzliwie, trudno o kompromis przy rozdzielaniu środków. Ostatecznie, radni zdecydowali (choć, co ważne, niejednogłośnie), że w najbliższym roku wydatki z budżetu gminy zostaną rozdysponowane następująco:
- szkolnictwo - 95 mln;
- koszty administracyjne - 25 mln
- “Stop Smog” - 12,5 mln
- infrastruktura drogowa - 80 mln
- inne inwestycje z kategorii “dla dobra publicznego” - 37,5 mln - czyli mówiąc najprościej - to właśnie te, z obietnic przedwyborczych

Wpływy do budżetu - 250 mln…wydatki = 250 mln.
Można?

Tuż przed rozpoczęciem prac nad budżetem, Igor Kęsy powołany został na skarbnika gminy (przypomnijmy, jeszcze nie tak dawno pełnił funkcję wiceprezydenta)…Jak widać układy w koalicji trwają nadal, choć przyznajemy, koalicja nie jest już tak solidna, jak do tej pory, o czym świadczą niektóre z głosowań ;)

Dodatkowo, radni podjęli uchwałę w sprawie zakupu czołgu T-55 dla policji Tutiturumtu-Zdrój. Tak, tak - to nie pomyłka! Wypowiedzieli się także pozytywnie w sprawie przeprowadzenia referendum w sprawie budowy elektrowni jądrowej w okolicach Tutiturumtu-Zdrój, a także - uwaga - uwaga odwołania Pani prezydent Karolina Misztal. Oj…będzie gorrrrrąco na następnej, styczniowej radzie.

Aaa…zapomnielibyśmy, przyjęta została także uchwała w sprawie powołania ochrony - tzw. Urząd Ochrony Rady Miejskiej w Tutiturumtu-Zdrój (UORM) oraz sfinansowania montażu laserowych oczu i tytanowego egzoszkieletu dla każdego z Protokolantów Rady.

Standardowo, obradami kierował Pan Przewodniczący Mateusz Patalan, w obradach uczestniczyła Pani Prezydent Karolina Misztal, Pan wiceprezydent Szymon Zagaj. Sesję protokołowała Pani Olga Andrysiak.

Obecni byli wszyscy Radni: Pani Weronika Przerada, Pani Magdalena Tomczyk, Pani Karolina Presz, Pani Wiktoria Zybura, Pan Franciszek Czekajewski, Pan Kacper Motyl oraz Pan Mateusz Ratecki.

Warto dodać, że obradom przysłuchiwała się oraz na bieżąco obiecywała wsparcie rządowe niemal każdej inicjatywy, Poseł XXVI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży - Pani Klaudia Andrzejczyk.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , , , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply