Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Otwarta firma - NTL Radomsko

Spotkanie w telewizji NTL RadomskoRadomsko, ulica 11 Listopada…siedziba telewizji NTL Radomsko, poniedziałkowe popołudnie…spotkanie w ramach projektu “Otwarta firma”.

W siedzibie redakcji ugościł nas dyrektor Telewizji NTL - Pan Daniel Łuszczyn, który przybliżył historię NTL-u, swojej pracy, ale także oprowadził po miejscach, w których tworzy się poszczególne programy. Mogliśmy zatem zobaczyć od środka: miejsce realizowania serwisu informacyjnego “Kurier”, “Rozmowy dnia”, ale także zajrzeliśmy m.in. do montażowni, gdzie “sklejane są” programy telewizyjne. Dowiedzieliśmy się, jakie są najczęściej oglądane programy w Telewizji NTL..nie, nie jest to “Kurier” :)

Pojawiło się szereg pytań: jak układa się współpraca z Telewizją TVN?, do czego służą tajemnicze szklane okienka w studiu telewizyjnym; jak duży jest zasięg nadawania programów NTL-u; gdzie znajdują się nadajniki telewizyjne?, ilu jest zatrudnionych dziennikarzy w NTL-u?, czy transmisja na żywo w telewizji, jest rzeczywistym - aktualnym obrazem, który widzimy w TV? …i wiele, wiele innych, ściśle technicznych pytań.

Serdecznie podziękowania dla Pana Daniela Łuszczyna za zorganizowanie baaardzo ciekawego spotkania, z licznymi przykładami pracy dziennikarza od środka, pamiętajcie - podstawą newsa jest znalezienie odpowiedzi na pytania: co, kto, gdzie, kiedy i dlaczego?

Spotkanie zrealizowane w ramach projektu “Otwarta firma” Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.


Tagged as , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply