Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Symulacja wyborów samorządowych 2018

Symulacja wyborów samorządowych 2018My już to wiemy, kto będzie rządził przez najbliższe cztery lata w radomszczańskim samorządzie! Kampania wyborcza była niezwykle merytoryczna, oparta o ścisłe ramy programowe, bez obiecywania gruszek na wierzbie, a tylko i wyłącznie dla dobra miasta.

W symulacji udział wzięły cztery komitety wyborcze:

- KW “Młodzi, zdolni,kreatywni”

- KW “Pewni i Wiarygodni Obywatele”

- KW “Biznes dla ludu”

- KW “Partia Centrum”

Niestety, ale przed rozpoczęciem, ze względów czysto losowych, rozwiązany został, budzący najwięcej emocji, KW “Nie dla Łachmanów”, cóż, może za cztery lata…

Na początek, kampania wyborcza, tworzenie plakatów, ulotek, zachęcania do głosowania. Potem, debata z kandydatami na urząd prezydenta, z udziałem mediów, publiczności, przedstawicieli KW. Następnie, prezentacje kandydatów i komitetów wyborczych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Wreszcie…na koniec - głosowanie.

Ostatecznie, jest nam niezmiernie miło poinformować, że po raz pierwszy w historii - prezydentem Radomska wybrana została kobieta! - Karolina Misztal (KW “Pewni i Wiarygodni Obywatele”), wygrywając w ostatecznym głosowani zaledwie jednym głosem z Szymonem Zagajem (KW “Biznes dla ludu”). W wyborach prezydenckich wystartowali także: Igor Kęsy (KW “Partia Centrum”) oraz Piotr Owczarek (KW “Młodzi, zdolni,kreatywni”).

Karolina - GRATULACJE!

Ale, ale…w ośmioosobowej radzie miejskiej zasiądą:
- Franciszek Czekajewski, Wiktoria Zybura, Kacper Banaszek (KW “Pewni i Wiarygodni Obywatele”),
- Mateusz Patalan, Kacper Sikorski (KW “Partia Centrum”),
- Weronika Przerada, Magdalena Tomczyk (KW “Młodzi, zdolni,kreatywni”)
- Mateusz Ratecki (KW “Biznes dla ludu”).

Jak widać Pani Prezydent w radzie miejskiej nie ma większości, stąd w kuluarach pojawiła się informacja, jakoby miało dojść do zawarcia koalicji z jednym z komitetów wyborczych. Sytuacja jest rozwojowa, jak informują radomszczańskie media (nieoficjalnie) - gra dotyczy fotelu wiceprezydenta…. O sprawie będziemy informować :)

Zobaczcie galerię zdjęć.


Tagged as , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply