Młodzież dla Europy

Klub Europejski

XXIV Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

XXIV Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży z udziałem Klaudii Andrzejczyk i Marysi ŁuszczynWreszcie, po długim wyczekiwaniu, dziś odbyła się XXIV Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży, oczywiście, z udziałem naszych reprezentantek - Klaudii Andrzejczyk i Marysi Łuszczyn. Przypominamy, nasze posłanki w ramach rekrutacji uzyskały najlepszy wynik w województwie łódzkim, a swoje działania skoncentrowały wokół postaci Marii Moczydłowskiej.

Jak czytamy na stronie SDiM:
Młodzi uczestnicy wydarzenia debatowali dziś nad przygotowanym przez siebie projektem uchwały dotyczącym popularyzacji wiedzy i podkreślenia znaczenia spuścizny posłów pierwszego Sejmu Niepodległej Polski. Podczas otwarcia sesji marszałek Sejmu Marek Kuchciński przypomniał, że w 2018 r. Polska obchodzi historyczne rocznice o doniosłym znaczeniu: 550-lecie Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej oraz 100-lecie odzyskania niepodległości.

Zanim głos oddano młodym swoje wystąpienia wygłosili rzecznik praw dziecka Marek Michalak, Mateusz Szpytma - zastępca prezesa Instytutu Pamięci Narodowej oraz Beata Jancarz-Łanczkowska z Ośrodka Rozwoju Edukacji. Natomiast na przygotowane wcześniej przez młodzież pytania do Minister Edukacji, odpowiadał podsekretarz stanu Maciej Kopeć.

Kolejnym punktem posiedzenia była debata o projekcie uchwały, po której zakończeniu uczestnicy tegorocznej sesji, w głosowaniu zdecydowali o jej przyjęciu.

Wcześniej młodzież miała możliwość spotkania i rozmowy z posłami klubów parlamentarnych w Sali Kolumnowej. Przewodniczący obradom spotkali się także z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.

Panie Poseł - raz jeszcze WIEEEEELKIE GRATULACJE


Tagged as , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply