Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Marzycielska poczta - Wiktoria Gałka

Marzycielska pocztaKontynuujemy naszą akcję pisania listów w ramach “Marzycielskiej poczty” - zachęcamy każdego!

Marzycielska Poczta narodziła się pod koniec 2009 roku. Co jakiś czas na stronie internetowej akcji zamieszczane są profile chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe, pod które każdy może napisać.

Tym razem kilkanaście listów otrzyma od nas Wiktoria Gałka.

Wiktoria ma 8 lat i pomimo wielu badań wciąż nie ma diagnozy. Wiki nie siedzi samodzielnie, nie chodzi, opóźniony jest także rozwój mowy. Pomimo swojej niepełnosprawności jest bardzo radosną dziewczynką. Dzięki wielu terapiom w tygodniu (zajęcia w orew, zajęcia wczesnego wspomagania, hipoterapia, basen) oraz turnusom rehabilitacyjnym w których bierze udział 2 razy w roku małymi kroczkami idzie do przodu. Efekty ciężkiej pracy widać najbardziej w rozwoju mowy. W chwili obecnej Wiktoria potrafi wypowiedzieć kilka pojedynczych słów dzięki którym łatwiej jest jej porozumieć się z najbliższymi. Wiktoria zna literki, niektóre potrafi także napisać (umie napisać swoje imię). Mamy nadzieję, że kiedyś sama będzie w stanie napisać list.

Wiktorię szczególnie interesuje malowanie, słuchanie muzyki, granie w gry planszowe, zabawa samochodzikami i lalkami, jazda na rowerze.

Ponieważ Wiktoria bardzo lubi poznawać nowe osoby, słuchać opowiadań innych dzieci o tym jak minął im dzień, co ciekawego i śmiesznego się wydarzyło stąd rodzice postanowili zgłosić Wiki do Marzycielskiej Poczty.

Napisanie listu zajmuje chwilę, a czasem może pomóc więcej, niż myślisz - Marzycielska poczta


Tagged as , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply