Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Marzycielska poczta. Filip Abramik.

Marzycielska pocztaMarzycielska Poczta narodziła się pod koniec 2009 roku. Co jakiś czas na stronie internetowej akcji zamieszczane są profile chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe, pod które każdy może napisać.

My, dziś, zapoczątkowaliśmy pisanie listów. Powstało ich ponad dwadzieścia, a wszystkie trafią do Filipa.
Kim jest nasz adresat?

W zeszłym roku u 8-letniego Filipa zdiagnozowano i usunięto guza mózgu. Chłopiec obecnie przyjmuje kolejne cykle chemioterapii, by móc wrócić do gry w klubie piłkarskim – jednej z wielu radości jakie zabrała mu choroba. Filipa czeka jeszcze 8 cykli chemioterapii podtrzymującej oraz rehabilitacja, aby odzyskać dawną sprawność fizyczną. W przyszłości Filip chciałby zostać paleontologiem – bardzo interesuje się otaczającym go światem. Pokażmy, że my interesujemy się nim, ślemy życzenia i wspieramy go w tym trudnym procesie leczenia.

Filipa interesują dinozaury i wszystko co z nimi związane. Lubi programy dokumentalne i naukowe – Galileo, DeFacto, Starożytni Kosmici, Ziemskie kataklizmy, programy naukowe na temat Dinozaurów, itp. Przed zdiagnozowaniem choroby Filip grał w klubie piłkarskim, w obecnej chwili ze względu na leczenie gramy w piłę tylko w domu i na działce. Uwielbia układać klocki Lego oraz rysować…

Pamiętajcie, takie listy pomagają choć na chwilę zapomnieć o bólu, cierpieniu, powodują, że na twarzy dzieci pojawia się uśmiech. Ty także możesz napisać list, to prostsze, niż myślisz - wejdź na Marzycielska Poczta.


Tagged as , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply