Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Martyna literacko o uzależnieniach

Martyna Muskała (na zdj. pierwsza z lewej)Wprawdzie rok szkolny już się zakończył, ale takimi informacjami dzielimy się chętnie, zawsze. Nasza klubowiczka, tegoroczna Absolwentka, Martyna Muskała zdobyła wyróżnienie (kategoria - praca literacka) w międzyszkolnym konkursie ph.: „Świat bez dopalaczy, narkotyków i substancji psychoaktywnych”. Konkurs organizowany był w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Radomsku w ramach Wojewódzkiej Kampanii pt. „Dopalaczom mówimy STOP- wybieramy zdrowie” koordynowanej przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Radomsku.

A oto fragment pracy Martyny pt.: „Nie miałem nic

20 stycznia 2007 r. - Julka
Znowu to zrobił. Wróciłam ze szkoły i czułam, że coś jest nie tak. Czułam, że to cisza przed burzą. A ona nadciągała… Była już tak blisko, niszcząc wszystko co napotka na swej drodze. Tą burzą był On. Na Jego twarzy widziałam grymas. Po czole skapywały krople potu. Usłyszałam trzask otwieranych drzwi. Krzyczał coś. Nie jestem w stanie powiedzieć co. Ona była w kuchni. Liczyła na cud. Gotowała Jego ulubione danie, modląc się aby mu smakowało. Gdy usłyszałam jego twardy głos, przeradzający się w krzyk wiedziałam, że to grzmoty. Leciały we wszystkie strony, na lewo i prawo a ja… (…)

Ona
Julka wróciła ze szkoły. Wolałabym żeby spędzała w niej jak najwięcej czasu. Nie miała do czego wracać. Obwiniałam się, że nie zapewniłam jej tego, czego potrzebowała, co miały jej koleżanki. Co otrzymała w zamian? Nieudolną matkę i ojca alkoholika. Już dawno przestałam sobie z tym radzić. Za każdym, kolejnym razem obiecuję sobie, że się przeciwstawię, nie pozwolę. I za każdym, kolejnym zawodzę siebie i ją. Tym razem było inaczej (…)

On
Kolejny raz się upiłem. Wczoraj powiedziałbym, że byłem tylko w barze z kolegami. Dziś już wiem- upiłem się. Zaczęło się niepozornie od jednego, malutkiego, niewinnego. Skończyło się na… Właśnie, nie skończyło się. Na początku chciałem się pozbyć problemów. Zatopić smutki w kieliszku. Potem „piłem by zapomnieć. O czym zapomnieć? O tym, że piję”. Wpadłem w ciąg i nie mogłem się z niego wyplątać. Nie zauważałem przy tym, że krzywdzę innych (…)

Martyna - GRATULACJE ! Trzymamy kciuki za Twoje dalsze sukcesy! :)


Tagged as , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply