Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Tuż przed egzaminem z języka francuskiego

Próbny egzamin ustny z języka francuskiegoW dniach 28.05 – 29.05.2018 lektorka języka francuskiego p. Manon Cuppens przeprowadziła próbny egzamin ustny z języka francuskiego. Była gościem II LO im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku oraz odwiedziła naszą szkołę.

Młodzież z gimnazjum, z klasy II europejskiej, ucząca się francuskiego, 9. czerwca br. ma przystąpić do egzaminu DELF na poziomie A1 (Diplôme d’études en langue française). Jest to oficjalny, międzynarodowy certyfikat językowy, potwierdzający znajomość języka francuskiego. Pomyślność próby zapowiada sukces na prawdziwym już egzaminie.
Życzymy powodzenia. Bon courage et bonne chance!

Przypominamy, że język francuski pojawił się w naszej szkole z inicjatywy Pani Anny Smendowskiej, lektor języka francuskiego, uczący obecnie m.in. w naszej szkole tego języka.


Tagged as , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply