Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Sejmik Województwa Łódzkiego z Młodzieżowymi Posłami

Sejmik Województwa Młodzieżowych PosłówNie na posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży, nie na posiedzeniu Parlamentu Dzieci i Młodzieży, ale w spotkaniu młodzieżowych posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży z Województwa Łódzkiego, wzięły dziś udział nasze Panie Poseł - Marysia Łuszczyn i Klaudia Andrzejczyk. W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, na zaproszenie przewodniczącego Sejmiki Wojewódzkiego Pana Marka Mazura, odpowiedziało pozytywnie kilkadziesiąt młodych osób z całego województwa, posłów XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasza reprezentantka Marysia Łuszczyn wcieliła się w rolę Przewodniczącego Sejmiku i prowadziła całe obrady, co było ogromnym wyróżnieniem, uroczyście je otwierając symbolicznym, trzykrotnym uderzeniem laską marszałkowską. W dyskusji głos zabierała także Klaudia Andrzejczyk, poruszając temat prowadzonej kampanii wyborczej o Marii Moczydłowskiej, równouprawnienia kobiet, a także wątku prohibicji, były to tematy, które szczególnie głośno dyskutowane podczas spotkania. Marysia i Klaudia poruszyły także tematy bliskie dla Radomska, jak m.in. tworzenie Młodzieżowej Rady Miasta, w tym miejscu warto dodać, że planowane jest stworzenie młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Dalsza dyskusja młodzieży dotyczyła roli młodych ludzi w życiu publicznym, realizowanych projektów, zaprezentowany został film o 20 latach Sejmiki Województwa Łódzkiego a także krótki wykład związany z Jubileuszem 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply