Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Od ojców założycieli…do “Polska w UE”

Szkolny dzień europejskiOd “ojców założycieli zjednoczonej Europy”, przez caaaałe kalendarium Unii Europejskiej, aż w czterech miejscach w szkole, przybliżaliśmy dzisiaj tematykę Unii Europejskiej uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły.

- Na naszym stoisku był quiz z wiedzy o UE, w którym mozna było wygrać proeuropejskie babeczki, przewodnik o wspólnej walucie - euro, a jako główna nagroda - publikacja “Europa w 12 lekcjach”. Ponadto przybliżyłyśmy uczniom i nauczycielom drogę Polski do UE, wszystko na temat tego, jak przebiegała integracja - relacjonuje Ania Świech, Marysia Łuszczyn i Ala Wojtal, organizatorki jednego ze stoisk. Koordynatorką wszystkich działań była Weronika Tkacz, która, spisała się celująco! Tematyczne stoiska przygotowywały także: Ewelina Lacek, Martyna Szewczyk, Nikola Cynka, Olga Ciapińska, Ola Bajon, Nikola Siewier, Zuza Mazur, Marta Wójcik, Kamila Ostrowska i Julia Kulej.

Były koszulki z hasłami “I love UE”, szkolna gra terenowa, różnorodne publikacje, plakaty, quizy, flagi UE, tematyczny “słoiczek z pytaniami”, balony z helem…i oczywiście prawdziwi ojcowie założyciele zjednoczonej Europy, z którymi każdy mógł porozmawiać o integracji europejskiej…

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply