Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Będzie ulica Marii Moczydłowskiej!

Marysia Łuszczyn i Klaudia AndrzejczykNa początku kwietnia nasza reprezentantka, Poseł XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, Klaudia Andrzejczyk, w ramach podsumowania działań kampanii wyborczej na rzecz posła Sejmu Ustawodawczego (lata 1919-1922) - Marii Moczydłowskiej, złożyła do Przewodniczącego Rady Miasta w Radomsku list otwarty w sprawie nadania nazwy ulicy w Radomsku, imienia Marii Moczydłowskiej. Propozycja została pozytywnie zaopiniowana przez radnych zasiadających w Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej Rady Miejskiej w Radomsku.

Dziś, odbyło się kolejne posiedzenie Rady Miasta w Radomsku, podczas którego dyskutowano nad tym projektem uchwały, a następnie odbyło się głosowanie. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że uchwała została przyjęta! Tym samym, jeśli uchwały nie podważy IPN lub wojewoda, w Radomsku powstanie ulica imienia Marii Moczydłowskiej!

Raz jeszcze, Klaudia - BRAWO za determinację, zaangażowanie do ostatniej chwili. To bardzo dobra praktyka i sygnał dla każdego, także młodych ludzi, że warto dbać o swoje najbliższe otoczenie, warto być aktywnym proobywatelsko, prospołecznie. To także dowód na docenienie pracy Klaudii Andrzejczyk i Marysi Łuszczyn, wszystkich podjętych przez nasze reprezentantki działań, w ramach XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.


Tagged as , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

1 Comments

Trackbacks & Pingbacks

  1. Jest ulica Marii Moczydłowskiej | Młodzież dla Europy

    [...] nazwy ulicy w Radomsku im. Marii Moczydłowskiej, o czym pisaliśmy kilka tygodni wcześniej: - Będzie ulica Marii Moczydłowskiej - List otwarty ws. Marii [...]

Leave a Reply