Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Parada Schumana 2018

Parada Schumana 2018Europa ma znaczenie - takie hasło towarzyszyło tegorocznej Paradzie Schumana, w której udział bierzemy od lat. W tym roku hasłami przewodnimi Parady były: poszanowanie godności osoby ludzkiej, wolność, demokracja, równość, państwo prawa, poszanowanie praw człowieka. Parada Schumana organizowana jest od 1999 roku przez Polską Fundację im. Roberta Schumana z partnerami, m.in. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Fundacja im. Konrada Adenauera, Parlament Europejski - Biuro Informacyjne w Polsce. W wyjeździe do Warszawy towarzyszyła nam liczna grupa Absolwentów oraz zaprzyjaźniona grupa uczniów i nauczycieli z ZSE-E w Radomsku, tworząca Szkolny Punkt Informacyjny o Unii Europejskiej. Dziękujmy, że byliście z nami!

Jak przebiegała tegoroczna Parada?

W tym roku, ponownie, mieliśmy okazję prowadzić całą Paradę z flagami Polski i Unii Europejskiej, nie zabrakło oczywiście także transparentów z napisami “Radomsko”, “PSP 7 Radomsko”.

Wystartowaliśmy tuż przed godziną 12:00 z Krakowskiego Przedmieścia (okolice Kościoła św. Anny) po odśpiewaniu hymnów Polski oraz Unii Europejskiej, trasą: ul.Miodowa - ul.Senatorska - ul.Moliera - ul.Królewska - ul.Krakowskie Przedmieście w rytmie bębnów, z hasłami proeuropejskimi, flagami . Następnie w Miasteczku Europejskim mogliśmy wziąć udział w licznych konkursach, zabawach o tematyce proeuropejskiej, których organizatorami byli:

- Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
- Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
- Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
- Europe Direct Warszawa
- Erasmus Student Network
- Helsińska Fundacja Praw Człowieka
- Zarząd Transportu Miejskiego
- Miejskie Zakłady Autobusowe

Dodatkowo w Pawilonie Debat prowadzone były dyskusje na różnorodne tematy proeuropejskie i prospołeczne.

Nasz projekt doceniony i wyróżniony!

W wyjeździe na Paradę Schumana udział wzięło ponad 80 osób, a było to możliwe dzięki naszym działaniom w ramach projektu “Która wartość ma dla mnie wartość” - nasz projekt został doceniony i wyróżniony przez Polską Fundację im. Roberta Schumana. Dziękujemy! Do zobaczenia za rok :)

Zobacz galerię zdjęć.

Można nas zobaczyć w różnych relacjach, a jest ich naprawdę dużo:
- Polska Fundacja im. Roberta Schumana
- RadomskoNaszeMiasto
- PolsatNews
- TVN Warszawa
- Gazeta Wyborcza
- Gazeta Prawna.pl


Tagged as , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply