Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Dzień Europy - 9. maja

9. maja - Dzień Europy Dzień Europy - 9. maja, symboliczna data podpisania deklaracji Schumana (9.maja 1950 ️r.), będąca początkiem integracji europejskiej. Korzystając z zaproszenia ZSE-E w Radomsku, uroczyście obchodziliśmy dzisiejszy Dzień Europy.

Na początek spotkanie z asystentka europosła Jacka Saryusz – Wolskiego, panią Agatą Roksela i prelekcja przybliżająca historię Unii Europejskiej, a następnie symulacja obrad Parlamentu Europejskiego, wcielenie się w role przedstawicieli poszczególnych frakcji w PE i wypracowanie wspólnego stanowiska ws. uchodźców.

Po symulacji, wzięliśmy udział wspólnie z uczniami ZSE-E w happeningu ulicznym, propagując hasła UE, a przede wszystkim wartości zapisane w art. 2. TUE, nawiązując tym samym do realizowanego przez nas projektu Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana “Która wartość ma dla mnie wartość”.

Pani Joannie Mielczarek i Pani Joannie Siedleckiej z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku serdecznie dziękujemy za zaproszenie a Uczniom za niesamowitą atmosferę !!! :)

Do zobaczenia na Paradzie Schumana!

Zobacz galerię zdjęć


Tagged as , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply