Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Czy euro jest w stanie zastąpić złotówkę?

Spotkanie w ZSE-EPod takim hasłem przebiegało dzisiejsze spotkanie z ZSE-E w Radomsku. Gościem specjalnym wydarzenia była asystentka europosła Jacka Saryusz – Wolskiego, Agata Roksela. Spotkanie podzielone zostało na dwie części, w pierwszej, Pani Agata Roksela przedstawiła krótką historię UE, jak funkcjonują najważniejsze instytucje unijne, czym zajmuje się i jak wygląda codzienna praca europosła. Nie zabrakło także quizu o UE, w którym bardzo dobrze wypadli nasi reprezentanci, gadżety i niespodzianki za aktywność otrzymali: Mateusz Patalan, Oliwia Wojtala, Karolina Misztal, Jakub Jarosz, Klaudia Andrzejczyk, Weronika Przerada, Kacper Sikorski, Wiktoria Zybura i Paweł Nowicki.

W drugiej części przeprowadzona została dyskusja ph. “Czy euro jest w stanie zastąpić złotówkę?”, w której udział wzięli uczniowie ZSE-E, ale także każdy z uczestników spotkania mógł zabrać głos. Ostatecznie, po zakończeniu dyskusji, nieco więcej (choć nieznaczeni) zwolenników przybrała opcja “za” wprowadzeniem euro, choć będzie to wymagało czasu i przede wszystkim spełnienia przez Polskę wielu, ważnych kryteriów.

Po spotkaniu mogliśmy zobaczyć, jak wygląda Szkolny Punkt Informacji Europejskiej.

Uprzejmie dziękujemy Pani Joannie Mielczarek oraz Pani Justynie Starosteckiej, nauczycielom w ZSE-E w Radomsku za zaproszenie i bardzo interesujące spotkanie.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply