Młodzież dla Europy

Klub Europejski

SDiM. Uliczny happening. Akcja ulotkowa

Uliczny happening. Akcja ulotkowaMarysia Łuszczyn i Klaudia Andrzejczyk prowadzą kampanię wyborczą Marii Moczydłowskiej, posła na Sejm Ustawodawczy 1918-1922. Nasze kandydatki wyszły do mieszkańców, rozdawały ulotki wyborcze, prowadziły rozmowy, rozwieszały plakaty, propagujące wiedzę o Marii Moczydłowskiej. Jak mówią nasze reprezentantki: - Każda rozmowa z mieszkańcami to nowe wyzwanie, możliwość poznania innych przekonań, poglądów, zderzenie z innymi sposobem myślenia, postrzegania choćby problemu prohibicji czy też równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Staramy się z każdym, kto jest zainteresowany porozmawiać, wymienić spostrzeżenia, wręczyć ulotkę wyborczą. To bardzo ciekawe doświadczenie!

- Przygotowałyśmy ulotki z postulatami Marii Moczydłowskiej, fragmenty jej wystąpień w sejmie, pojawiły się tematy prohibicji, równouprawnienia kobiet i mężczyzn, dbałości o dzieci, osoby najuboższe. Chciałyśmy w ten sposób skoncentrować uwagę mieszkańców na tej niezwykle ciekawej postaci, jednej z pierwszych polskich posłanek.

Zobacz galerię zdjęć.

Dla przypomnienia…

Rekrutacja do udziału w tegorocznej sesji SDiM potrwa do 9 kwietnia br., a jej celem będzie wyłonienie 230 dwuosobowych zespołów z całej Polski. Nagrodą dla autorów najwyżej ocenionych prac będzie udział w obradach w Sali Posiedzeń Sejmu 1 czerwca br. Ponadto najlepszy zespół z każdego województwa oraz trzy najwyżej ocenione zespoły z całej Polski wezmą udział w seminariach oraz posiedzeniu komisji, które odbędą się w dniach 12-13 maja 2018 r.

Głównym celem projektu jest przekazanie jego uczestnikom wiedzy na temat zasad funkcjonowania Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz procesu legislacyjnego. Tegoroczna sesja ma też za zadanie przybliżyć młodzieży historię polskiego parlamentaryzmu w czasach II RP. Dodatkowo, intencją organizatorów jest promowanie wśród młodych ludzi postaw obywatelskich, a także zachęcenie ich do działalności na rzecz społeczności lokalnych na etapie realizacji zadania rekrutacyjnego.

Organizatorem XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami podobnie jak w ubiegłych latach: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Pamięci Narodowej.


Tagged as , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply