Młodzież dla Europy

Klub Europejski

SDiM. Spotkanie z Panią Poseł Anną Milczanowską

Spotkanie z Panią Poseł Anną MilczanowskąPani Poseł Anna Milczanowska (Prawo i Sprawiedliwość) spotkała się Marysią Łuszczyn i Klaudią Andrzejczyk, naszymi kandydatkami do XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Spotkanie poświęcone było oczywiście postaci Marii Moczydłowskiej i realizowanych przez Marysią i Klaudię, działań.

Podczas rozmowy Marysia i Klaudia pytały Panią Poseł m.in. o to: Jak skutecznie prowadzić kampanię wyborczą? Jakie są sposoby na pozyskanie wyborców w różnym wieku? Czy prowadzenie kampanii samorządowej, regionalnej znacznie różni się od tej parlamentarnej ? Co jest największą zaletą bycia posłanką? Czy to trudne zadanie? Rok 2018 został przez Parlament ustanowiony rokiem Praw Kobiet – czy w związku z tym planowane są jakieś konkretne działania w parlamencie? Czy Pani, jako posłanka planuje jakieś działania? Czy prawa kobiet są w Polsce obecnie przestrzegane? Może należy coś zmienić w tym zakresie? Czy obecnie urzędującym kobietom – posłankom są znane ich poprzedniczki, między innymi Pani Maria Moczydłowska?

Pani Poseł podkreślała jak ogrom pracy już wykonały Marysia i Klaudia, prowadząc kampanię wyborczą na rzecz Marii Moczydłowskiej, jak bardzo rozpropagowały posłankę na Sejm Ustawodawczy. Jednocześnie, pojawił się pomysł, aby prowadzone działania zostały zapamiętane, Marysia i Klaudia mogą liczyć na wsparcie Pani Poseł przy publikacji gazetki, broszurki na temat Marii Moczydłowskiej i dalszą współpracę z Panią Poseł. Pomysł doskonały! :)

Pani Poseł Annie Milczanowskiej serdecznie dziękujemy za niezwykle interesujące, barwne spotkanie, z różnorodnymi przykładami, wspomnieniami, własnymi refleksjami. Pani Poseł, DZIĘKUJEMY! :)

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania.


Dla przypomnienia…

Rekrutacja do udziału w tegorocznej sesji SDiM potrwa do 9 kwietnia br., a jej celem będzie wyłonienie 230 dwuosobowych zespołów z całej Polski. Nagrodą dla autorów najwyżej ocenionych prac będzie udział w obradach w Sali Posiedzeń Sejmu 1 czerwca br. Ponadto najlepszy zespół z każdego województwa oraz trzy najwyżej ocenione zespoły z całej Polski wezmą udział w seminariach oraz posiedzeniu komisji, które odbędą się w dniach 12-13 maja 2018 r.

Głównym celem projektu jest przekazanie jego uczestnikom wiedzy na temat zasad funkcjonowania Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz procesu legislacyjnego. Tegoroczna sesja ma też za zadanie przybliżyć młodzieży historię polskiego parlamentaryzmu w czasach II RP. Dodatkowo, intencją organizatorów jest promowanie wśród młodych ludzi postaw obywatelskich, a także zachęcenie ich do działalności na rzecz społeczności lokalnych na etapie realizacji zadania rekrutacyjnego.

Organizatorem XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami podobnie jak w ubiegłych latach: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Pamięci Narodowej.


Tagged as , , , , , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply