Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Jaka wartość ma dla Ciebie wartość…ale po francusku?

Jaka wartość ma dla Ciebie wartość?Być może jest to: solidarność? jedność? równość? wolność? rodzina?…a może jeszcze inna wartość europejska, ma dla Ciebie największą wartość? Właśnie nad tym rozmyślaliśmy podczas kolejnych zajęć w ramach projektu Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana “Jak wartość ma dla mnie wartość”.

Ale…tym razem, rozmawialiśmy - po francusku! Dzięki uprzejmości Pani Anny Smendowskiej (lektor języka francuskiego) wzięliśmy udział w pokazowej lekcji w zaprzyjaźnionym II L.O. w Radomsku. Rozmawialiśmy o symbolach Unii Europejskiej, wiodących wartościach, było bardzo różnorodnie pod względem metod i form pracy, niezwykle kolorowo w doskonale przygotowanej sali języka francuskiego. Nie zabrakło także filmów w języku francuskim z hasłem przewodnim Unii Europejskiej “Zjednoczeni w różnorodności”.

„Zjednoczona w różnorodności” to motto Unii Europejskiej, którego po raz pierwszy użyto w 2000 r. Oznacza ono, że aby zapewnić pokój i dobrobyt oraz chronić bogactwo kultur, tradycji i języków w Europie, Europejczycy powinni działać wspólnie. Tak brzmi motto UE we wszystkich językach urzędowych UE.

Za zaproszenie, serdeczne przyjęcie oraz barwne zajęcia ogromne podziękowania dla Pani Anny Smendowskiej .

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply