Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Gala finałowa XIII Dni Kina z Olgierdem Łukaszewiczem

Spotkanie z Olgierdem ŁukaszewiczemSpotkaniem z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyły się XIII Dni Kina, organizowane przez I LO w Radomsku oraz MDK w Radomsku. Przypomnijmy, że Zuza Mazur, Igor Kęsy, Klaudia Andrzejczyk, Ola Drzewowska, Ewelina Lacek, Martyna Szewczyk, Nikola Cynka, w pierwszym tygodniu marca, wzięli udział w debacie i warsztatach krytyki filmowej. Kilka dni wcześniej Ola Drzewowska i Zuza Mazur aktywnie uczestniczyły w warsztatach plakatu filmowego. Dodatkowo Piotr Owczarek, Szymon Zagaj i Mateusz Patalan uczestniczyli w warsztatach i konkursie na najlepszą etiudę filmową…i choć tym razem nie udało się zdobyć nagrody - to obiecujemy - za rok tam wrócimy i będzie co najmniej miejsce na podium!

Gali Finałowej towarzyszył koncert muzyki filmowej w wykonaniu włoskiej pianistki Ludmiły Bova oraz rozmowa z Olgierdem Łukaszewiczem. A my mieliśmy to szczęście, że mogliśmy porozmawiać z Panem Olgierdem podczas prywatnego spotkania.
Między innymi dowiedzieliśmy się, że Pan Olgierd jako „największą europejską wartość pojmuje solidarność, która nierozerwalnie związana jest z Polską, stanowi tę wartość, bez której niemożliwa byłaby integracja europejska”. Pan Olgierd opowiedział nam także o założonej niedawno fundacji „My obywatele UE”, jakie przyświecają jej cele, dlaczego podjął się zadania kształtowania pozytywnego wizerunku UE, o prowadzonych przez Fundację działaniach, planach na przyszłość.

Zobacz galerię zdjęć.

Przedsięwzięcie realizowane w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Koordynatorką Dni Kina od samego początku jest Pani Aleksandra Kędra


Tagged as , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply