Młodzież dla Europy

Klub Europejski

SDiM. Sesja Rady Miasta Radomska

XXIV Sesja Sejmu Dzieci i MłodzieżyKlaudia Andrzejczyk i Marysia Łuszczyn wystąpiły dziś w niecodziennej roli. Nasze kandydatki do XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży wcieliły się w role Marii Moczydłowskiej, prezentując na Sesji Rady Miasta Radomska, biografię, dokonania, plany do zrealizowania podczas kadencji w Sejmie Ustawodawczym po roku 1919.

Oto tylko fragment, niezwykle barwnego wystąpienia Klaudii i Marysi, które każdy mógł usłyszeć w relacji na żywo w Radio Era.

Dzień dobry,
Szanowni Państwo, zamknijcie na trzydzieści sekund oczy… Już, gotowi? Wyobraźcie sobie, cofamy się o 100 lat, po ulicach Radomska jedzie drewniana dorożka, a w niej piękna, 31. letnia posłanka, z parasolem w dłoni, wiosennym uśmiechem na twarzy - tak, to ona - Maria Moczydłowska. Ale dziś stoi przed Wami w dwóch osobach – Marysi i Klaudii. Ale o naszej bohaterce, za chwilę…

Klaudia i Marysia przygotowały także liczne ulotki informacyjne na temat Marii Moczydłowskiej, jak również zapoznały Radnych Miasta Radomsko z treścią ustawy, nazywanej “Lex Moczydłowska”.

Klaudia, Marysia - SZACUNECZEK! :)

Zobaczcie relację z wystąpienia Klaudii i Marysi na forum Rady Miasta.

Posłuchaj wystąpienia Klaudii i Marysi w Radio Era (od 225 minuty)

Dla przypomnienia…

Rekrutacja do udziału w tegorocznej sesji SDiM potrwa do 9 kwietnia br., a jej celem będzie wyłonienie 230 dwuosobowych zespołów z całej Polski. Nagrodą dla autorów najwyżej ocenionych prac będzie udział w obradach w Sali Posiedzeń Sejmu 1 czerwca br. Ponadto najlepszy zespół z każdego województwa oraz trzy najwyżej ocenione zespoły z całej Polski wezmą udział w seminariach oraz posiedzeniu komisji, które odbędą się w dniach 12-13 maja 2018 r.

Głównym celem projektu jest przekazanie jego uczestnikom wiedzy na temat zasad funkcjonowania Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz procesu legislacyjnego. Tegoroczna sesja ma też za zadanie przybliżyć młodzieży historię polskiego parlamentaryzmu w czasach II RP. Dodatkowo, intencją organizatorów jest promowanie wśród młodych ludzi postaw obywatelskich, a także zachęcenie ich do działalności na rzecz społeczności lokalnych na etapie realizacji zadania rekrutacyjnego.

Organizatorem XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami podobnie jak w ubiegłych latach: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Przypominamy także, Marysia i Klaudia, główną bohaterką swoich działań uczyniły Marię Moczydłowską, posłankę na Sejm Ustawodawczy w 1919 r.


Tagged as , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply