Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Dyskutujemy, krytykujemy, montujemy z Filmoteką Szkolną

XIII Dni KinaZuza Mazur, Igor Kęsy, Klaudia Andrzejczyk, Ola Drzewowska, Ewelina Lacek, Martyna Szewczyk, Nikola Cynka, w pierwszym tygodniu marca, wzięli udział w debacie i warsztatach krytyki filmowej w ramach XIII Dni Kina organizowanych przez I L.O. w Radomsku. Celem debaty i warsztatów krytyki filmowej było promowanie wśród młodzieży świadomej dyskusji o kinie, zachęcenie do krytycznej rozmowy o filmach, kształtowanie umiejętności odczytywania wszystkich elementów filmu decydujących o jego ideowych i estetycznych walorach. Debata przeprowadzona została pod hasłem: Jak analizować i opisywać pracę aktora? Kreacje głównych bohaterów w filmie w reż. J. Machulskiego „Seksmisja”, zaś podczas warsztatów uczyliśmy się tworzyć mini-wideo eseje. Zajęcia prowadziła publicystka popkulturowa - Kaja Klimek.

Kilka dni wcześniej Ola Drzewowska i Zuza Mazur aktywnie uczestniczyły w warsztatach plakatu filmowego. Zajęcia prowadziła Pani Katarzyna Zabłocka. Efekt pracy naszych klubowiczek będzie można zobaczyć podczas wystawy podsumowującej Dni Kina, 21. marca w Miejskim Domu Kultury. Wówczas także nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą etiudę filmową, gdzie swój film przygotowali: Piotr Owczarek, Szymon Zagaj i Mateusz Patalan. Trzymamy kciuki!

Centralną częścią gali będzie spotkanie z gościem – bohaterem Dni Kina, Olgierdem Łukaszewiczem. Nie możemy się doczekać! :)

Przedsięwzięcie realizowane w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Koordynatorką Dni Kina od samego początku jest Pani Aleksandra Kędra


Tagged as , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply