Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Szkolny Konkurs Wiedzy o UE’ 18

Szkolny Konkurs Wiedzy o UEKiedy obchodzimy Dzień Europy? W którym roku Polska złożyła oficjalny wniosek w sprawie przystąpienia do UE? Co jest graficznym znakiem Euro? Które państwa nie należą do tzw. “starej 15″? Która instytucja zatwierdza budżet UE?

Między innym z takimi pytaniami zmagali się dziś uczestnicy Szkolnego Konkursu Wiedzy o UE pod patronatem Pani Joanny Skrzydlewskiej (członek zarządu województwa łódzkiego). Etap szkolny miał charakter testu, wzięło w nim udział dziewiętnastu uczestników.

Ostatecznie, oficjalnie ogłaszamy - test o UE - najlepiej rozwiązała…. Marysia Łuszczyn :)

Miejsce drugie (ex aequo): Mateusz Patalan i Karolina Misztal
Miejsce trzecie (ex aequo): Klaudia Andrzejczyk, Nikola Cynka, Olga Ciapińska i Marta Wójcik.

Marysia będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie powiatowym, który odbędzie się już w następnym tygodniu, także w naszej szkole.

Marysiu - gratulacje!

Wszystkim gratulujemy dobrych wyników i dziękujemy za udział w konkursie.
Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply