Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Kocham Cię, Polsko!

Kocham Cię, PolskoByły dwie biało-czerwone drużyny, było kilka, mniej i trochę bardziej, skomplikowanych konkurencji. Były wspaniałe Panie Prowadzące, było mnóstwo emocji, zabawy a przede wszystkim sympatii z Polską. Tak w skrócie przebiegał dzisiejszy konkurs ‘Kocham Cię, Polsko’, wzorowany na telewizyjnym programie emitowanym w TVP2.

Konkurs przygotowały: Marta Wójcik, Ola Bajon, Martyna Szewczyk oraz Ewelina Lacek. Zaś po dwóch stronach zasiedli reprezentanci klas II i III gimnazjum

Wśród konkurencji pojawił się między innymi - “głuchy telefon”. Polega na tym, że pierwsza osoba z jednej drużyny mówi ostatniej osobie z drugiej drużyny plotkę na ucho. Następnie ta drużyna ma dwie minuty na przekazanie plotki po kolei do pierwszej osoby ze swojej drużyny, której zadaniem będzie powiedzieć mniej lub bardziej zniekształconą plotkę.

Dodatkowo sprawdzaliśmy “wiedzę o Polsce”, “znanych Polakach”, nie zabrakło również “kalamburów”.

Dużo emocji wzbudziła “Licytacja” - jak sugerowały Panie Prowadzące - to runda, w której punkty trafią tylko do jednej drużyny. Każda z drużyn zadeklaruje ile nazw województw potrafi wymienić, ta która zadeklaruje więcej odpowiada na pytanie. Punkty zdobędzie jeśli poprawnie wymieni wszystkie zadeklarowane województwa, w przeciwnym razie punkty trafiają do drużyny przeciwnej.

Jedną z ostatnich konkurencji była “Polszczyzna”. Każda z drużyn otrzymywała wyraz, który musiała przeliterować i napisać na tablicy. Język można sobie było połamać na: gżegżółka, szymankowszczyzna, wyimaginowany, indywidualista, przereklamowany, szczodrobliwy, fenoloftaleina, dżdżownica, źdźbło, abażur, rzępolić, zhańbić, wtranżalać.

Ale, ale, gdy już praktycznie wszystko było wiadomo, nadszedł Wielki Finał. Jak mówiły Panie Prowadzące - “Tutaj punkty przyznaje pudło fortuny w zależności ile punktów wylosujecie tyle punktów zdobędziecie”.
Konkurencja polegała na odpowiedzi na pytanie dotyczące statystyk związanych z Polską lub Polakami. Odpowiedzią jest zawsze liczba lub procent. Pierwsza typuje drużyna, która zgromadziła do tej pory najwięcej punktów, druga szacuje „mniej” lub „więcej”. Poprawna odpowiedź daje możliwość wylosowania koperty, w której umieszczone są sumy punktów możliwych do wygrania. Największa stawka to 50 punktów. Przed ostatnim pytaniem dodawane są dodatkowe bonusy w postaci 100, 200 lub 500 punktów, ale też -50 i – 100.

Jak myślicie…co wylosowała jedna z drużyn po udzieleniu poprawnej odpowiedzi…? Tak, tak, nie były to punkty dodatnie :)

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za doskonałą zabawę, wiedzę i niesamowite emocje do samego końca!

Zobacz galerię zdjęć.

Działania realizowane w ramach programu “Szkoła Tolerancji” - Dzień Patrioty/Patriotki XXI w. Centrum Edukacji Obywatelskiej.


Tagged as , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply