Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Patriotyczny pokaz mody

Patriotyczny pokaz modyBył i czerwony dywan i reflektory a tym samym jedyny niepowtarzalny, unikatowy, patriotyczny pokaz mody, na którym modelami i modelkami byli znani, cenieni, rozpoznawalni Polacy - ambasadorzy nauki, sztuki, muzyki, sportu i rozrywki, którzy swoją postawą porywają tłumy, powodują, że o Polsce i Polakach jest głośno na całym świecie.
Mają w sobie tę niepowtarzalną patriotyczną nutkę!

W naszym niecodziennym pokazie mody udział zatem wzięli:
Mikołaj Kopernik (w tej roli Kamila Ostrowska), Jan Kochanowski (w tej roli Agata Mielczarek), Fryderyk Chopin (w tej roli Ania Świech), Jan Matejko (w tej roli Martyna Muskała), Henryk Sienkiewicz (w tej roli Olga Ciupińska), Maria Skłodowska-Curie (w tej roli Ala Wojtal), Wisława Szymborska (w tej roli Ola Bajon), Lech Wałęsa (w tej roli Bartek Kazior), Magda Gessler (w tej roli Ewelina Lacek), Zbigniew Religa (w tej roli Marysia Łuszczyn), Zenon Martyniuk (w tej roli Maja Rębisz), Adam Małysz (w tej roli Marta Wójcik), Justyna Kowalczyk (w tej roli Julia Kulej), Robert Lewandowski (w tej roli Dawid Wiśniewski), Agnieszka Radwańska (w tej roli Weronika Tkacz).

Pokaz mody w wyjątkowym stylu prowadziły Zuza Mazur i Martyna Szewczyk. Spośród wielu opisów polskich patriotów prezentujemy tylko wybrane:

Swoją obecnością zaszczyci nas jedyny w swoim rodzaju Mikołaj Kopernik! Wielki Polak pochodzący z Torunia, który dowiódł, że to Ziemia obraca się wokół Słońca, a nie na odwrót. Nasza gwiazda zachwyca nie tylko osiągnięciami naukowymi, ale także niezwykłym wyczuciem stylu.

A kogo to nasze oczy widzą? Przecież to jedyna w swoim rodzaju Maria Skłodowska-Curie. Pierwsza Polka i kobieta na świecie uhonorowana Nagrodą Nobla w dziedzinie fizyki oraz chemii. Swoisty wdzięk i uroda, a jednocześnie siła i niezależność. Maria odkryła rad-pierwiastek dzięki któremu możliwe jest leczenie raka. Jak ta kobieta promieniuje!

Następny zaprezentuje nam się były pan prezydent Lech Wałęsa. Współzałożyciel „Solidarności” może pochwalić się wieloma zasługami dla demokracji w Polsce, ale i na świecie. Został uhonorowany pokojową Nagrodą Nobla. ‘’Nie chcem, ale muszem’’ , „Są plusy dodatnie i plusy ujemne”, „Dobrze się stało, że źle się stało” to tylko niektóre ze znanych powiedzonek Pana Prezydenta. Wspomnieć należy, że panu Wałęsie odrobinkę się przytyło. Atrybutem byłego prezydenta jest gustowny wąsik, któremu w swoim czasie nie mogła oprzeć się jego żona Danusia.

Teraz pora na………… boga , oczywiście boga polskiej kardiochirurgii. Przed Wami Zbigniew Religa. Przywitajcie go gorącymi brawami. Człowiek, który dbał o bicia serc Polek i Polaków, jednak jego sercu najbardziej oddana była żona Anna i dzieci. Dzięki niemu wykonano pierwszy w kraju przeszczep tego narządu. Jeśli ktoś z obecnych na sali ma złamane serce, niesamowite zdolności pana Zbigniewa od razu je uleczą.

Kolejnym wybitnym Polakiem, który zagościł dziś u nas jest Adam Małysz. Cóż skoczek widocznie nie mógł rozstać się ze swoimi nartami i wziął je ze sobą. Czterokrotny mistrz olimpijski, który dumnie reprezentuje polskie barwy narodowe. Niejeden mógłby mu pozazdrościć. Jak myślicie co Adam ma w swojej kuchni? Zdradzę wam tajemnice…Ma łyżki!!

Tym razem wystąpi niezwykle przystojny, wszechstronnie uzdolniony, znany jako jeden z największych światowych kompozytorów… Fryderyk Chopin. Frycek (Bo tak pieszczotliwie zwracają się do niego bliscy) jako utalentowany muzyk musi nienagannie prezentować swój image. Jego znakiem rozpoznawczym jest stylowa muszka świetnie współgra z dopasowanym frakiem. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że mały Fryderyk wybuchał płaczem, kiedy ktoś fałszował. Panie Chopin czy to prawda?

Zobacz galerię zdjęć.

Działania realizowane w ramach programu “Szkoła Tolerancji” - Dzień Patrioty/Patriotki XXI w. Centrum Edukacji Obywatelskiej.


Tagged as , , , , , , , , , , , , , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply