Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Spotkanie w “Koniczynce”

Spotkanie w KoniczynceKoniczynka założona została w marcu 2011 r. z inicjatywy rodziców dzieci niepełnosprawnych. Działa na rzecz środowiska chorych dzieci i ich rodzin, integruje, promuje, przybliża ich problemy w środowisku lokalnym. Dąży do utworzenia miejsca w którym chore dzieci i ich rodzice znajdą kompleksową, profesjonalną , podstawową i alternatywną pomoc, rehabilitacje i opiekę medyczną.

Dziś mieliśmy niezwykłą okazję poznać, jak od środka funkcjonuje Stowarzyszenie “Koniczynka”, dzięki uprzejmości Pani Prezes Katarzyny Chybała. Mogliśmy zapytać, jak powstawało stowarzyszenie; jakie działania inicjuje, komu pomaga; jak można wesprzeć pracę stowarzyszenia? Dodatkowo zobaczyliśmy, jak wygląda praca z dziećmi niepełnosprawnymi, jak ważne jest wsparcie rówieśników, otwartość na ich problemy, zrozumienie.

Pani Prezes uprzejmie dziękujemy za bardzo interesujące spotkanie, poświęcony czas, liczne przykłady dobrych praktyk prospołecznych. Na pewno zagościmy w “Koniczynce” jeszcze nie raz! Podopieczni otrzymali od nas gry, które mogą wykorzystać w codziennych zajęciach.

Pamiętajcie - każdy może wspomóc “Koniczynkę” - więcej informacji tutaj

Zachęcamy także do polubienia “Koniczynki” na Fb.

Zobacz galerię zdjęć.

Spotkanie było kolejnym etapem realizowanego przez nas projektu “Radomszczańska Szkoła Liderów - Po drabinie”.

Projekt realizowany jest w ramach konkursu grantowego “Bank Ambitnej Młodzieży”. Organizatorem konkursu grantowego “Bank Ambitnej Młodzieży” (BAM) jest Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły.


Tagged as , , , , , , , , + Categorized as Konkursy

Leave a Reply