Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Wieczór filmowy z “Charliem”

Marcowy wieczór filmowyO akceptacji, problemach okresu dojrzewania, emocjach, przełamywaniu nieśmiałości, radzeniu sobie ze stresem, ale także przyjaźni, miłości i motywacji. Temu poświęciliśmy dzisiejszy wieczór filmowy, który podzieliśmy na trzy części.

Na początek, film “The Perks of Being a Wallflower”, znany bardziej pod tytułem “Charlie”, czyli opowieść o chłopcu, który w okresie dojrzewania zmaga się z całą masą problemów i emocji….ale nie, nie będziemy Wam opowiadać filmu, obejrzyjcie! W jednej z recenzji można przeczytać, że “nikt nie jest idealny, ale ten film, owszem!”. W drugiej części dyskusja, nasze odczucia, wrażenia, refleksje o tym, co zobaczyliśmy, naszych emocjach, własnych przeżyciach. Staraliśmy się znaleźć odpowiedź, “jak sobie radzić z niepowodzeniem, chorobą innych, przeciwnościami losu”, “jak zrobić ten pierwszy krok…w szkole, na lekcji, w gronie znajomych”, “co nas motywuje do działania, a co działa jako demotywator”, “czy warto pisać pamiętniki?”, “jak ważne w życiu dorosłym są doświadczenia z okresu dzieciństwa, dojrzewania?”…i wiele, wiele, innych pytań.

Cześć trzecia naszego wieczorku filmowego, to niezwykle ekscytująca, pełna napięcia, większego niż w “Milionerach”, nieoczekiwanych zwrotów akcji niczym w filmach z udziałem Chuck Norrisa i sucharów rodem z “Familiady” - gra “5 sekund”. Gracze ustawiają na środku pudełko z kartami i losują pytanie, na które odpowiada gracz siedzący na Gorącym Krześle. Kiedy usłyszy pytanie, wystartuje czasomierz odmierzający dokładnie 5 sekund przeznaczonych na udzielenie 3 poprawnych odpowiedzi. Chciałoby się napisać wszystkie, naprawdę wszystkie wczorajsze odpowiedzi, ale nie wystarczyłoby miejsca. Napiszemy więc w skrócie - “imię męskie na literę S??? - “Smyczek”, to takie oczywiste! Pamiętajcie też, aby przy okazji tej gry, z umiarem korzystać…z bitej śmietany :)

Dzisiejszy wieczór filmowy, to kolejny etap realizacji działań w ramach projektu “Radomszczańska Szkoła Liderów - Po drabinie”

Projekt realizowany jest w ramach konkursu grantowego “Bank Ambitnej Młodzieży”. Organizatorem konkursu grantowego “Bank Ambitnej Młodzieży” (BAM) jest Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły.


Tagged as , , , , , + Categorized as Z życia klubu

1 Comments

Trackbacks & Pingbacks

  1. Radomszczańska Szkoła Liderów - Po drabinie | Młodzież dla Europy

    [...] spotkanie z członkiem zarządu WŁ Panią Joanną Skrzydlewską - zorganizowaliśmy liderski wieczór filmowy - zorganizowaliśmy spotkanie z prezes Stowarzyszenia Koniczynka Panią Katarzyną Chybała - [...]

Leave a Reply