Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Spotkanie z Panią Joanną Skrzydlewską

Spotkanie z Panią Joanną SkrzydlewskąCzy ma Pani jakieś marzenia? Dąży do ich realizacji? Co skłoniło Panią, aby zostać politykiem, a teraz samorządowcem? jak radzi sobie Pani z obowiązkami w pracy i w domu? Czy planowane są jakieś inwestycje w sektor kosmiczny, w województwie łódzkim? Jakie ma Pani najlepsze wspomnienia z związane z funkcją posłanki w Parlamencie Europejskim? Gdyby zaistniała potrzeba, czy wpuściłaby Pani do domu, żeby tymczasowo w nim zamieszkali? Między innymi z takimi pytaniami zmagała się dziś Pani Joanna Skrzydlewska, członek Zarządu Województwa Łódzkiego. Pani Marszałek odpowiedziała na zaproszenie Szkolnego Klubu Europejskiego “Młodzież dla Europy”, którego, warto przypomnieć, jest Honorowym Członkiem od 2013 roku.

Pani Marszałek opowiedziała nam także, jak postrzega bycie liderem, jakie cechy powinien mieć prawdziwy lider: skuteczność, odpowiedzialność, umiejętność współpracy - to tylko niektóre z cech, jakie na pewno powinien posiadać. Nie zabrakło także pytań o pasje Pani Marszałek, jedną z nich jest m.in. podróżowanie, ale także żużel, szeroko pojęte, aktywne spędzanie czasu wolnego.

Dzisiejsze spotkanie jest kolejnym etapem realizacji działań w ramach projektu “Radomszczańska Szkoła Liderów - Po drabinie”.

Na koniec najważniejsze, Pani Marszałek objęła patronatem Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, jak również Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbędzie się w naszej szkole pod koniec maja. O szczegółach konkursu powiatowego, więcej informacji już wkrótce na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku.

Joanna Skrzydlewska - w latach 2005–2009 posłanka na Sejm V i VI kadencji, posłanka do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. Od 2014 roku sprawuje mandat radnej sejmiku łódzkiego (członek Zarządu).

Zobacz galerię zdjęć.
Projekt realizowany jest w ramach konkursu grantowego “Bank Ambitnej Młodzieży”. Organizatorem konkursu grantowego “Bank Ambitnej Młodzieży” (BAM) jest Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły.


Tagged as , , , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply