Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Polscy liderzy w drodze do niepodległej Polski

Narodowe Święto NiepodległościUbrani w biało-czerwone barwy, z szalikami, flagami, pomalowanymi twarzami, dziesiątkami biało-czerwonych balonów, kotylionów, wstążek…w niecodzienny sposób uczciliśmy na ulicach Radomska Narodowe Święto Niepodległości “11 listopada”. Każdy przechodzień mógł otrzymać od nas biało-czerwone symbole, ale także odświeżyć swoją wiedzę historyczną. Przygotowaliśmy krótki test z pytaniami, m.in. o polskich liderów wojskowych, ważne wydarzenia historyczne i święta narodowe. Nie zabrakło również słodkich ciasteczek z wróżbami…gdzie zamiast wróżb umieściliśmy pewne, historyczne podpowiedzi. Dodatkowo, każdy zainteresowany mógł wpisać “życzenia dla Polski” na przygotowaną przez nas tablicę, pojawiły się m.in.: “spokój”, “rozwaga”, “wolność”, “pokój”, “życzliwość”, ale także życzenie “dobrych obywateli, takich jak Józef Piłsudski”.

Wszystkim mieszkańcom dziękujemy za miłe przyjęcie i aktywny udział w naszej akcji. Zachęcamy do uroczystego, rodzinnego świętowania Dnia Niepodległości “11 listopada”.

Happening jest jednym z działań w ramach projektu “Radomszczańska Szkoła Liderów - Po drabinie“.

Zobacz galerię zdjęć.
Projekt realizowany jest w ramach konkursu grantowego “Bank Ambitnej Młodzieży”. Organizatorem konkursu grantowego “Bank Ambitnej Młodzieży” (BAM) jest Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły.


Tagged as , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply