Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Spotkanie z Panią Poseł Anną Milczanowską

Spotkanie z Panią Poseł Anną MilczanowskąTrwają nasze spotkania w ramach projektu “Radomszczańska Szkoła Liderów - Po drabinie”, przypominamy, aktualnie realizujemy pierwszy szczebel projektu - “Opowiedz mi, a zapamiętam”, czyli cykl spotkań z różnymi osobami ze świata polityki, kultury, samorządu, mediów.

Tym razem odwiedziliśmy Poseł na Sejm RP Panią Annę Milczanowską (Prawo i Sprawiedliwość) w siedzibie biura poselskiego w Radomsku. Pani poseł opowiedziała nam o pracy polityka, posła, a wcześniej prezydenta Radomska. Dowiedzieliśmy się, jakie zadania ma do zrealizowania pani Poseł w Sejmie, m.in. w jakich zasiada komisjach, jak wygląda posiedzenie Sejmu, ale również wystąpienia publiczne, jak sobie radzić z tremą, audytorium. Pani Poseł odpowiadała na liczne pytania uczestników projektu, m.in.: “jak zostać posłem - co należy zrobić?”; “co Pani Poseł myśli o likwidacji gimnazjów?”; “dlaczego zdecydowała się kandydować na stanowisko posła RP?”. Nie zabrakło także pytań związanych z naszym projektem, zwłaszcza - “jakie cechy powinien posiadać lider?”. Pani Poseł zaakcentowała głównie: charyzmę, odpowiedzialność, umiejętności decyzyjne, postawy prospołeczne i proobywatelskie, jak również umiejętność współpracy i czasem przyznania się do własnych błędów.

Serdeczne podziękowania dla Pani Poseł Anny Milczanowskiej oraz Katarzyny Smędzik (za pomoc w organizacji) za niezwykle interesujące spotkanie. I znów to powtórzymy…”Być może w gronie -liderów- są potencjalni przyszli posłowie?”…

Projekt realizowany jest w ramach konkursu grantowego “Bank Ambitnej Młodzieży”. Organizatorem konkursu grantowego “Bank Ambitnej Młodzieży” (BAM) jest Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply