Młodzież dla Europy

Klub Europejski

O dziennikarstwie telewizyjnym w NTL-u

W Telewizji NTLKontynuujemy nasze działania w ramach projektu “Radomszczańska Szkoła Liderów - Po drabinie”. Przypomnijmy, że aktualnie realizujemy pierwszy szczebel projektu - “Opowiedz mi, a zapamiętam”, czyli cykl spotkań z różnymi osobami ze świata polityki, kultury, samorządu, a także właśnie mediów. Tym razem wybór padł na Telewizję NTL Radomsko.

W siedzibie redakcji ugościł nas dyrektor Telewizji NTL - Pan Daniel Łuszczyn, który przybliżył historię NTL-u, swojej pracy, ale także oprowadził po miejscach, w których tworzy się poszczególne programy. Mogliśmy zatem zobaczyć od środka: miejsce realizowania serwisu informacyjnego “Kurier”, “Rozmowy dnia”, ale także zajrzeliśmy m.in. do montażowni, gdzie “sklejane są” programy telewizyjne. Pojawiło się szereg pytań: ile kosztuje kamera?, czy warto zostać dziennikarzem?, co trzeba zrobić, aby zacząć pracę w TV?, z jakich programów korzysta Telewizja NTL przy montażu?, jak układa się współpraca z Telewizją TVN?…i wiele, wiele innych, ściśle technicznych pytań. Co ważne, Pan Łuszczyn, dużo uwagi poświęcił rozumieniu pojęcia “lider” - szczególnie utkwiło nam w pamięci odniesienie do “lidera” jako osoby, która powinna być przede wszystkim odpowiedzialna za swoje decyzje, działania grupy, którą kieruje, która słucha, bo dzięki temu potrafi wyciągać wnioski na przyszłość. Warto to zapamiętać - “lider = odpowiedzialność”!

Serdecznie podziękowania dla Pana Daniela Łuszczyna za zorganizowanie baaardzo ciekawego spotkania, z licznymi przykładami pracy dziennikarza od środka, pamiętajcie - podstawą newsa jest znalezienie odpowiedzi na pytania: co, kto, gdzie, kiedy i dlaczego? :)

Projekt realizowany jest w ramach konkursu grantowego “Bank Ambitnej Młodzieży”. Organizatorem konkursu grantowego “Bank Ambitnej Młodzieży” (BAM) jest Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply