Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Podróż za jeden uśmiech

Gra miejska "Podróż za jeden uśmiech"W ramach projektu (którego koordynatorem jest Pani Aleksandra Kędra)”Filmoteka szkolna. Akcja!” I L.O. w Radomsku zorganizowało grę miejską ph. “Podróż za jeden uśmiech”. W grze udział wzięło 15 zespołów reprezentujących szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z regionu, “klasę europejską reprezentowały: Karolina Misztal i Weronika Przerada.

Celem Filmowej Gry Miejskiej było połączenie dobrej zabawy z rywalizacją a jednocześnie zdobywaniem wiedzy o polskim (i nie tylko) kinie. W ramach gry należało wykonać liczne zadania w wielu punktach miasta, które miały doprowadzić nas do ułożenie pewnej układanki. Odwiedziliśmy zatem: Miejski Dom Kultury, gdzie odgadywaliśmy filmową muzykę i dialogi, graliśmy w niecodzienne “szacho-statki”? na Placu 3 Maja, musieliśmy poradzić sobie w areszcie (przy Muzeum Regionalnym) z baaaardzo wymagającą “grupą” przesłuchujących.

Dodatkowo przydatny był: po pierwsze - węch, przy rozpoznawaniu przypraw, po drugie - spryt, przy jesiennych wykopkach…w piaskownicy, a po trzecie - (chyba najtrudniejsze) umiejętność…dodawania, mnożenia, czyli szeroko pojętych rachunków…! Gratisem dokonaliśmy szybkiej operacji (z powodzeniem) na umierającym pluszaku i obraliśmy dwie cebule, bez urojenia ani jednej łzy! Wszystko wkomponowane w tonację kina, radomszczańskie uliczki z doskonałą zabawą włącznie :)

Warto dodać, że w grze miejskiej udział wzięli także inni reprezentanci PG nr 3 w Radomsku: Julia Grzędowska z Karoliną Kubik oraz Dawid Pawelec z Michałem Witczakiem. Wszystkim gratulujemy i bijemy mocno brawo za postawę i zaangażowanie!

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply