Młodzież dla Europy

Klub Europejski

OPPM 2016

OPPM 201614 czerwca, na Zamku Królewskim w Warszawie zespół reprezentujący “SKE Młodzież dla Europy”, w składzie: Katarzyna Strychalska, Aleksandra Borowiecka, Karolina Kubik, Julia Grzędowska wziął udział w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych. Młodzież z ponad 50 szkół z całej Polski, w formie targów projektów zaprezentowała wyniki swojej pracy związanej z realizacją projektów w zakresie: edukacji obywatelskiej, działań społecznych, kultury, lokalnej historii, środowiska naturalnego, nauk ścisłych oraz nowych mediów. Uczniowie reprezentowali rozmaite programy, m.in.: Mistrzowie Kodowania, Młodzi Przedsiębiorczy, Młodzi Głosują, Młody Obywatel, PoczytajMy, OK zeszyt.

Wszyscy zainteresowani, którzy odwiedzili w tym dniu Arkady, mogli znaleźć odpowiedź m.in na pytanie: Czy fizyka może ciekawić? Czym jest półka zdrowej żywności? Jak ciekawie opowiedzieć historię miejsca w którym się mieszka? Jak zaangażować seniorów, dzieci i całe rodziny w nietypowe poznawanie osiedla? Jak szukać sojuszników dla swoich działań? Jak wspólnie podejmować decyzje w szkole? Do czego jeszcze oprócz jeżdżenia może służyć rower?
Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się: gra terenowa - “Gra Arkadowa”, atelier fotograficzne oraz liczne warsztaty, m.in. “Warszawa na wynos”.

Nasz zespół z prezentacją “Zgrane Radomsko” przygotował koło fortuny, w ramach którego każdy uczestnik mógł poznać nasze działania (w ramach zrealizowanego projektu “Zgrane Radomsko. Młody Obywatel na sportowo”) dodatkowo uczestnicy mogli zagrać w klasy, flinstona, kapsle, gumę, plus inne dodatkowe gry, które uczniowie przypominali radomszczanom w trakcie realizowanego projektu. Za udział w grze uczestnicy otrzymywali nagrody (ufundowane przez Urząd Miasta w Radomsku oraz Starostwo Powiatowe w Radomsku) a także ordery Młodego Obywatela. Nasze stoisko odwiedziła m.in. ekspertka z Centrum Edukacji Obywatelskiej - Anna Mitura(koordynatorka projektów edukacyjnych), która dopytywała o szczegóły dotyczące zrealizowanych projektów, pomysły zorganizowania konkretnych zadań, jej cele i efekty.

W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Serdeczne podziękowania dla Urzędu Miasta w Radomsku oraz Starostwa Powiatowego w Radomsku za wsparcie i ufundowanie gadżetów dla uczestników naszej gry.

Projekt “Zgrane Radomsko” jest realizowany w ramach Programu Młody Obywatel, który jest wspólnym przedsięwzięciem Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacji BGK.
Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply