Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Gala filmowa: Od ignoranta do eleganta

Od ignoranta do elegantaDziś w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie odbyła się gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego “Od ignoranta do eleganta”. Przygotowany przez nas film otrzymał wyróżnienie! Dodatkowo Szymon Rak otrzymał nagrodę specjalną za “wyróżniającą się grę aktorską”! BRAWO :) Na gali nasz zespół reprezentowany był przez: Aleksandrę Jędrych i Wiktorię Banaszek. Pozostali (w większości) aktualnie przebywają we Włoszech.

W przygotowaniu filmu udział wzięli:
- Szymon Rak
- Ania Stefaniak
- Marta Czorny
- Martyna Iwanowicz
- Marcin Karoń
- Julia Dróżdż
- Szymon Moliński
- Klaudia Krawczyk
- Paulina Karoń
- Asia Kempa
- Julia Kowalczyk
- Wiktoria Banaszek
- Agata Soska
- Olga Kowalska
- Aleksandra Jędrych
- Klaudia Pichit
- Julia Dobielska
- Agnieszka Szyda

Co należało zrobić?

Przygotować krótkometrażowy film – nie krótszy niż 3 minuty i nie dłuższy niż 6 minut – promujący zasady savoir-vivre’u i ukazujący różnorodność zachowań grzecznościowych w zależności od kręgu kulturowego (przykładowe tematy: skuteczna, etyczna i kulturalna komunikacja osób z różnych krajów w codziennych kontaktach międzyludzkich, w tym relacje miedzy kobietą a mężczyzną, precedencja, sposoby okazywania emocji, komplementy, pochwały, sposoby rozpoczynania i kończenia rozmów, rola i formy pytań grzecznościowych, a także: granice prywatności, granice wolności, tytulatura, stosunek do czasu, sposoby ubierania się, sposoby spożywania posiłków, zachowanie w miejscach
publicznych).

Konkurs jest objęty patronatem honorowym: Ministra Edukacji Narodowej, Łódzkiego Kuratora Oświaty, Wójta Gminy Kleszczów, Starosty Bełchatowskiego, Niezależnej Telewizji Lokalnej NTL Radomsko, Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply