Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Finansoaktywni

FinansoaktywniZakończyliśmy pracę nad projektem edukacyjnym “Finansoaktywni“, którego organizatorem jest Ministerstwo Finansów. Głównym celem projektu jest pokazanie, w jaki sposób mamy wpływ na kształtowanie budżetu państwa i jak ten budżet przekłada się na wygląd naszego otoczenia.

Przez ostatni tydzień tworzyliśmy projekty, które można dofinansować w ramach tzw. budżetu obywatelskiego, mając do dyspozycji 100 tys. zł. Wśród propozycji pojawiły się:
- “Być niczym Heros” - stworzenie parku rekreacyjnego w centrum miasta, w którym znalazłyby się przyrządy pomocne do uprawiania kalisteniki
- “Young and Crazy” - zorganizowanie klubu młodzieżowego, miejsca spotkań, które mogłoby samo zarabiać na swoje utrzymanie
- “Impuls życia” - cykl działań mający na celu zdobycie doświadczenia z zakresu pierwszej pomocy, m.in. w różnych punktach miasta umieszczone zostałyby urządzenia AED.
- “Zwierzęcy pomocnik” - stworzenie przyrządu (automatu) w którym można zakupić m.in. żywność dla pupila, dodatkowo zamontowany byłby w nim wodopój, torby na odchody zwierząt oraz kosz. Takich pomocników powstałoby 14.
- “Klub Merlin” - stworzenie klubu dla młodzieży, w którym każdy czułby się bezpiecznie, miałby swobodny dostęp do bilarda, ping-ponga a także dobrej muzyki
- “Festiwal kolorów” - wydarzenie wzorowane na indyjskim święcie Holi, podczas którego uczestnicy obsypują się kolorowymi proszkami, tańczą i śpiewają, byłaby to także doskonała okazja do promowania lokalnych DJ-ów oraz muzyków i artystów.
- “NIEBO - Naziemny i Elegancki Bulwar Ogólnodostępny” - miejsce powstałoby na dachu naszej szkoły, byłaby to klasa otwarta na okolicę, umożliwiająca prowadzanie zajęć w zupełnie innej perspektywie, zaś po zakończeniu lekcji byłoby to ogólnodostępne miejsce, gdzie każdy mógłby odpocząć, gromadzić się przy okazji organizowanych tam prelekcji, seansów filmowych
- “Tor wrotkarski” - budowa toru (a w zasadzie czterech) wrotkarskiego “Zwrotka” w budynkach po byłej “Metalurgii”, z wypożyczalnią sprzętu, barem serwującym energetyczne i zdrowe koktajle.

Pracę nad projektami kończyła debata, zaś tę głosowanie, w którym najlepszym okazał się projekt “Toru wrotkarskiego”.

Zobacz galerię projektów.


Tagged as , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply