Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Gra Miejska z okazji 750-lecia Radomska

Gra Miejska z okazji 750-lecia RadomskaDziś wzięliśmy udział w Grze Miejskiej zorganizowanej przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku z okazji 750-lecia Radomska. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie (przedstawiciele SKE): Paulina Karoń, Joanna Kempa, Marcin Karoń…który ostatecznie z w y c i ę ż y ł!!!

Uczestnicy (łącznie w grze udział wzięło dwanaście zespołów z terenu miasta oraz regionu) musieli wykonać zadania w różnych punktach miasta, m.in.: w Klasztorze i tam napisać komunikat prasowy, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie musieliśmy odnaleźć informacje o sławnych postaciach, od imion których pochodzą nazwy ulic w Radomsku,
w Muzeum Regionalnym należało rozpoznać obiekty, które obecnie już nie istnieją, a także podać dawne nazwy ulic. Kolejne zadanie w Miejskim Domu Kultury związane było ze znanymi radomszczanami, należało przybliżyć ich życiorys, wykorzystując do tego talent aktorski.

Nie zabrakło także wizyty na Starym Cmentarzu w Radomsku, radomszczańskich jatkach, “Kinemie”, czy też w placówce MOSIR-u, gdzie między innymi mieliśmy za zadanie ułożyć kostkę rubika (dodajmy - z sukcesem!).
Za zdobycie pierwszego miejsca Paulina, Asia i Marcin otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Radomsku, które wręczył Pan Prezydent Jarosław Ferenc.

Paulina, Asia, Marcin - ogrooooomne GRATULACJE!!! :)

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply