Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Młodzi przedsiębiorczy

Młodzi przedsiębiorczyOd początku roku szkolnego uczestniczymy w projekcie “Młodzi przedsiębiorczy“, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Grupa “Pod Krawatem” w składzie: Jakub Kowalczyk, Daria Kozak, Klaudia Wiatrak, Aleksandra Jędrych, Michał Droś, Hubert Dziadkiewicz wypełnia cyklicznie sprawozdania w kursie internetowym.

Poznaliśmy zagadnienia z zakresu: budżetu domowego, budżetu przedsięwzięcia, korzystania z usług bankowych, różnic między lokatą a akcją oraz pożyczką a kredytem.

Co o projekcie mówią sami uczestnicy?
- Naszymi zadaniami było wypełnianie kolejnych sprawozdań kursu. Podobało Nam się to, że musieliśmy korzystać przy ich wypełnianiu z różnych źródeł informacji, o kredytach, akcjach, czy bankach. Po wypełnieniu sprawozdania czekaliśmy na komentarz mentora, po którym poprawialiśmy nasze błędy. Po poprawkach mogliśmy zobaczyć, że nasza praca została zaakceptowana.
- Nauczyliśmy się na pewno pracy w grupie, dzielenia się pracą i dotrzymywania terminów. Mogliśmy przez to zaczerpnąć trochę dorosłego życia. Oprócz tego doszła nam wiedza z poszczególnych modułów kursu (budżety, akcje, oszczędzanie, lokaty, kredyty, pożyczki).

- Myślimy, że każdy człowiek powinien oszczędzać. Poza tym konieczność pracy w grupie uświadomiła nas, że współpraca jest bardzo ważna.

- Sądzimy, że każde wypełnione sprawozdanie jest sukcesem. Cieszy nas to, że doszliśmy do ostatniego modułu kursu. W końcu po to się tu zgłaszaliśmy. I właśnie to będzie drugim i naszym największym sukcesem. Podobało nam się to, że mogliśmy nauczyć się bardzo dużo, bez wychodzenia z domu. Cała ta wiedza, przekazana przez internet przyda nam się w dorosłym życiu, które tak na prawdę będziemy za niedługo zaczynać.

Dodatkowo w ramach działań odwiedziliśmy dwie radomszczańskie firmy: Konstalex oraz ESBANK Bank Spółdzielczy.
Hubert Dziadkiewicz przygotował także pracę na konkurs ph.: “Kooperatywa z sukcesem – pomysł na wspólny biznes, spełniający potrzeby społeczności lokalnej”.

Właśnie zakończył się pierwszy etap kursu, od marca będziemy wirtualnie zakładać własną firmę! :)


Tagged as , , , , , , , , + Categorized as Konkursy

Leave a Reply