Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Konstalex - otwarta firma

Konstalex Sp. z o.o.W ramach “Otwarta firma” odwiedziliśmy dzisiaj jedną z radomszczańskich firm - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe “Konstalex” Sp. z o.o.

Warto przypomnieć, że (źródło - Konstalex) Przedsiębiorstwo KONSTALEX Sp. z o. o. rozpoczęło swoją działalność w 1993 r., kontynuując zakres produkcji Wytwórni Konstrukcji Stalowych “Mostostal” w Radomsku.

Firma działając na rynku od kilkunastu lat objęło zasięgiem teren całego kraju, a także zdobyło zaufanie na rynkach państw europejskich i światowych.

Zakład produkcyjny dysponuje możliwością udźwigu ciężaru do 70 ton oraz wykonania elementów o gabarytach 4×5x40m. Dodatkowo posiada dużą powierzchnią produkcyjną i magazynową przekraczającą 23 000 m². Dzięki tym parametrom przedsiębiorstwo specjalizuje się w wytwarzaniu ciężkich konstrukcji stalowych dla przemysłu energetycznego i konstrukcji mostowych. Ponadto firma wytwarza konstrukcje lekkie dla budownictwa ogólnego oraz specjalistyczne o charakterze jednostkowym i powtarzalnym, które są wykonywane zgodnie z dokumentacją projektową Zleceniodawcy. Produkcja realizowana jest według wymogów jakościowych określonych normami PN i DIN EN ISO.

Mogliśmy zajrzeć do zakątków firmy, poczynając od biur projektowych, poprzez hale produkcyjne na miejscach spawania konstrukcji stalowych, kończąc. W zasadzie od środka poznaliśmy specyfikę działalności firmy oraz wytwarzanych materiałów, z których korzysta wiele firm i instytucji w całej Europie.

Za pomoc w organizacji wycieczki, baaaardzo ciekawą prelekcję w trakcie całego spotkania, ogromne podziękowania kierujemy do Pana Michała Jędrycha, przedstawiciela firmy Konstalex :)

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , + Categorized as Z życia klubu

1 Comments

Trackbacks & Pingbacks

  1. Młodzi przedsiębiorczy | Młodzież dla Europy

    [...] w ramach działań odwiedziliśmy dwie radomszczańskie firmy: Konstalex oraz ESBANK Bank Spółdzielczy. Hubert Dziadkiewicz przygotował także pracę na konkursu ph.: [...]

Leave a Reply