Młodzież dla Europy

Klub Europejski

Dopalacze kradną życie

Dopalacze kradną życieW ramach konkursu “Przytomni” organizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, przygotowaliśmy spot, którego motywem przewodnim było przeciwdziałanie zażywaniu dopalaczy. Konkurs realizowany był w ramach ogólnopolskiej kampanii “Dopalacze kradną życie”.

Zaprezentowane sytuacje i zdarzenia służą jedynie celom edukacyjnym, profilaktycznym, nigdy nie miały miejsca w rzeczywistości.

Autorki filmu:
- Julia Dróżdż
- Olga Kowalska
- Joanna Kempa
- Paulina Karoń

Celem kampanii „Dopalacze Kradną Życie” jest uświadamianie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy. Akcja jest skierowana także dla rodziców, nauczycieli oraz innych osób, które mają kontakt z młodzieżą. Oprócz działań policji skupionych na zatrzymywaniu osób rozprowadzających narkotyki, prowadzone są także działania profilaktyczne i kampania społeczna. Pod koniec lipca w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy oraz instytucje i organizacje pozarządowe. Inauguracji kampanii towarzyszyła premiera spotu przygotowanego przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Spot był emitowany na antenie Telewizji Polskiej oraz Polsatu.

Uruchomiony został także profil kampanii „Dopalacze kradną życie” na Facebooku. Są tam publikowane m.in. aktualności dotyczące akcji, informacje o działaniach policji oraz zdjęcia osób, które dołączyły do naszej inicjatywy. Ruszyła także mapa inicjatyw antydopalaczowych. Jest to lista podejmowanych lub planowanych działań profilaktycznych związanych z walką z tymi niebezpiecznymi substancjami. Lista zawiera już ponad 60 inicjatyw prowadzonych przez różne instytucje, m.in. Policję czy Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Tagged as , , , , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply