Młodzież dla Europy

Klub Europejski

“Wiem, dlaczego wybieram”. Podsumowanie

Wiem, dlaczego wybieram. Podsumowanie.Za nami podsumowanie projektu “Wiem, dlaczego wybieram”. W ramach działań zrealizowaliśmy m.in.: grę terenową “W pogoni za urną”, profrekwencyjny flash mob, symulację wyborów prezydenckich, happening uliczny, I i II turę wyborów prezydenckich.

Dla przypomnienia…Projekt „Wiem, dlaczego wybieram” to cykl działań edukacyjnych dla uczniów dotyczących budowania społeczeństwa obywatelskiego przez wspieranie frekwencji wyborczej. Poprzez podnoszenie świadomości uczniów oraz angażowanie ich w działania w środowisku lokalnym ma na celu promocję aktywnych postaw obywatelskich. Projekt składa się z czterech etapów: (1) warsztatów edukacyjnych, (2) zdalnej współpracy uczniów z trenerami w planowaniu mini-projektów skierowanych do mieszkańców ich miast, (3) warsztatów projektowych oraz (4) realizacji tych mini-projektów.

Projekt realizowany jest przez Fundację Innowatorium. Założona w 2010 r. Fundacja Innowatorium skupia się na działaniach edukacyjnych dla młodzieży, animatorów oraz osób starszych. W ostatnim czasie szczególny nacisk położony został na projekty profrekwencyjne w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zobacz galerię zdjęć.


Tagged as , , , , , + Categorized as Z życia klubu

Leave a Reply